Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért gondolják azt a dohányos...

Miért gondolják azt a dohányosok, hogy a törvények, és nemdohányzók, ellenük vannak? Miért nem gondolják úgy, hogy értük, és mindenki egészsége védelmében?

Figyelt kérdés
Sokat gondolkoztam már ezen. Kíváncsi vagyok hogy ki hogyan látja! Lehet véleményeket, ellen véleményeket is megfogalmazni. Bátran vitatkozhattok erről!
2009. ápr. 25. 00:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%

A dohányzás függőséget okoz (olyat, mint pl. a kábítószer).

Egy függő BÁRMIT megtesz, hogy a szenvedélyének élhessen. Bármit.

2009. ápr. 25. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%

mert támadásnak érzik- és végül is az. de jó érdekében. mivel a dohányzás mindenki számára káros, aki kapcsolatba kerül vele, legyen akár aktív, vagy passzív dohányos.

azt is szokták mondani, hogy joguk van dohányozni. ebben teljesen igazuk van. azonban nincs joguk más egészségét azzal károsítani, hogy olyan helyen dohányoznak, ahol nemdohányzók kénytelen szívni a füstöt.


én az utcát is ilyen helynek tartom, mert akkor se akarok dohányfüst szívásra kényszerítve lenni, mikor a buszra várok, sétálok az utcán, illetve amikor az ablakomba felgomolyog az alatta szívott cigaretta füstje.


egyébként jogilag, egyszerűen megfogalmazva úgy áll a dolog, hogy a dohányosok nem tehetnek ki senkit az füstjük szívására, ha dohányozni akar, akkor neki kell elvonulnia, nem pedig másoknak azt mondani, hogy "ha nem tetszik, mennyél haza".

2009. ápr. 25. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 dellfil ***** válasza:
93%

Kedves Kérdező!

Ugye tudod, hogy ezzel a kérdéseddel csúnyán összeugrasztassz olyan embereket is, akik egyébként békésen megvolnának egymással? Van így is elég polarizáló tényező (pártállás, vallássos-nem vallásos, nő-férfi, zsidó-nem zsidó, stb...) minek szaporítani(dohányos-nemdohányzó). A kérdés durva általánosítás.

De renben, véleményekre vagy kíváncsi.

Először: nem mindegyik dohányos gondolja azt, hogy a törvények, és a nemdohányzók, ellenük vannak.

Másodszor:Egy részük valószínű azt hiszi ellene vannak (mármint a törvények és a nemdohányzók).

Harmadszor:Megint egy valamennyi dohányos, csak a törvényekről gondolja, hogy ellene vannak.

Negyedszer:Elég sok dohányos úgy érzi, hogy a nemdohányzók egy része (nem mind!) többé-kevésbé ellene van. A hangsúlyt a "többé" szócskára helyezem, mert nem sokan ugyan, (egyelőre) de a hisztérikusságig türelmetlenek a dohányzókkal szemben. A baj az, hogy időnként még igazuk is van, mert lehet bunkó módon dohányozni.(hadd ne részletezzem).

Én cigarettázom, de igyekszem tekintettel lenni azokra, akik nem szívják.(ha akarják hiszik, ha nem, nem)

Az egészségvédelemről:a másokét nem károsítom vele, az enyém meg magánügy. (Tudom, ez a mondat vörös posztó lesz egyeseknek.)

Egy harmicéve dohányzó. (nem vagyok büszke rá, csak közlöm.)

2009. ápr. 25. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
73%

A függőség egy nagy gyengeség és ezt azok érzik leginkább akik már függnak vagy függtek valamitől...Az ember nem szereti ha felemlegetík a gyenge pillanatait, vagy úgy általában a gyengeségét...


Így erről beszélni kellemetlen sőt még támadásnak is érződhet...

2009. ápr. 25. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

A függő emberek általános megnyilvánulása, hogy támadásnak érzik, ha megemlítik nekik a szenvedélyüket és hogy az káros az egészségükre.

Én évekig dohányoztam, ma már nem és így tapasztalom, hogy mennyire kellemetlan tud lenni. Nem voltam soha nagy bagós, fél bodoz naponta és akkor is büdösnek találtam. Most rendkívül primitínek tartom azt az embert, pl. aki egy buszmegállóban füstöl és többen kénytelenek vagyunk elviselni, hogy ránk fújja. De miért nekünk kell arréb állni? Ezt nem értem. Ez az ő rossz szokása és ezért nekünk kell a mi szokásainkon változtatni? Ez bosszantó leginkább számomra.

2009. ápr. 25. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
A buszmegálló még hagyján ,de nálunk a liftben sem bírják ki,hogy ne füstöljenek. Pedig fél perc sincs ,hogy le v. fel érjen a lifttel. Én meg száljak be a 7 hónapos kisfiammal.... Az ilyennek legszívesebben eltörném a kezét! Évekkel ezelőtt én is dohányoztam,de tekintettel voltam arra,hogy nem mindenki teszi ezt.
2009. ápr. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem feltétlenül úgy kellene megoldani ezt a problémát, ahogy a törvényhozók gondolják. Ha kitiltják a dohányosokat a vendéglátó helyekről, akkor nagyon sok kocsma, stb. bezárhat. Én dohányzom, de kizárólag otthon. Az utcán nem gyújtok rá. De ha beülök valahová egy kávéra, akkor szükségét érzem,hogy elszívjak egy cigarettát mellé. Ahol erre nincs lehetőség, oda nem megyek. Amúgy is elég szar a gazdasági helyzetünk, szerintem egy ilyen intézkedés tovább ronthatna a dolgokon. Hozzáteszem én is voltam nemdohányzó és engem is zavart, ha szakadó esőben nem lehetett beállni a buszmegállóba, mert egy dohányos ott szívta a cigarettáját. Na ez kőbunkóság, ezt tényleg büntetném.
2009. ápr. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszolónak tökéletesen igaza van.

De,mindenkinek vannak jogai,a dohányosoknak is,és a nem dohányzóknak is.Illik egymásra tekintettel lenni,egymást tiszteletben tartani.Bunkóság kérdezés nélkül társaságban rágyújtani,vagy gyerekek között...stb..Sok a tapintatlan önző ember,néha az utcán a babakocsit nekem kell félretolnom,nehogy bele hamuzzanak,fújják a gyerekre a füstöt.Az ilyen emberekre mit lehet mondani??

Függőség az igaz,az is,hogy nehéz abbahagyni,de minden dohányos csak a saját kárára szívja és ne máséra.Pl ahol mi lakunk,a lépcsőház előtt tele van szórva cigicsikkel.

Én ezt undorítónak találom,és ha lehetne szó szerint megetetném azokkal a bunkókkal akik oda szórták.

Aki dohányzik tisztában van vele,hogy árt.De senkinek nincs joga ezért megkövezni,ha úgy dohányzik,hogy ezzel nem sért másokat.Egyszerűen jobban tiszteletben kellene egymást tartani,nem csak a szokások,rossz szokások tekintetében,de mindenhogyan.

Én 17 évnyi dohányzás után hagytam abba,de amíg szívtam csak úgy,hogy másoknak ne okozzak vala semmilyen kellemetlenséget.

2009. ápr. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

aki azt javasolja hogy ne tiltsák meg szórakozóhelyeken: gondold végig, hogy az ott dolgozók mit állnak ki... egész éjszaka a vágható füstben rohangásznak. és nyilván igazságtalan dolog azt mondani, hogy válasszon olyan munkahelyet, ahol nincs ilyen... második válaszoló voltam.


egyébként mikor írországban betiltották a pubokban a dohányzást, kb. két héte visszaesett a forgalom, de utána ugyanannyian jártak el, mint előtte.

2009. ápr. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddig érkezett válaszokat!

Nincs szándékomban senkit sem összeugrasztani, csupán arra vagyok kíváncsi, ki hogyan látja ezt a problémát!

A harmadik válaszolónak abban igaza lehet, hogy a kérdésből kimaradt egy szó, az "egyes", így a kérdés:


Miért gondolják azt egyes dohányosok, hogy a törvények, és nemdohányzók, ellenük vannak? Miért nem gondolják úgy, hogy értük, és mindenki egészsége védelmében?


Amúgy én úgy látom, sok olyan ember van, aki úgy dohányzik, hogy fütyül a többiekre. Magam részéről támogatnám a nemdohányzó szórakozóhelyeket, mert ha 100 dohányos pöfékel egy 500 főt befogadó szórakozó helyen (buliban) szellőzés nélkül, egész buli idő alatt mindenki többször és folyamatosan károsodik, az is aki elszívta, mert szívja passzívan a többiét, az is aki nem szívja, mert szívja a dohányosokét, ráadásul mindezt halmozottan, mert benn marad a füst, többször szívja mindenki. Úgy érzem, ha a tiltás bizonyos játszótereken nem okoz gondot, akkor ezt is meg lehetne oldani.

A jogokról meg annyit, hogy addig terjed valakinek a joga a dohányzáshoz, amíg a másik egészséghez való jogát nem sérti.

Ez mind magánvélemény. Várom a további válaszokat!

2009. ápr. 25. 14:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!