Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A dohányzás mennyire káros?...

A dohányzás mennyire káros? (Info a leírásban)

Figyelt kérdés

Körülbelül hány év alatt lehet valami hatása az emberre?

Úgy értem hogy ha mondjuk 1-2 évig cigizek attól lesznek nagyobb problémáim?



2013. jún. 1. 21:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet. A dohányfüstben rákkeltő anyagok vannak. Elméletileg a rák egy szál cigi után is kialakulhat. Nyilván ez nagyon ritka, de minél többet szív valaki, annál nagyobb eséllyel lesz beteg. Egy év cigizés után lehet, hogy semmi bajod nem lesz, de van esély arra is, hogy komoly baj lesz belőle.
2013. jún. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Aki élsportoló az 1 száltól is érzi a hatását a teljesitményére.

Na jó ezt csak hallottam, annyira nem durva, de nekik nem engedik, ettől függetlenül van egy igen tehetségem úszó haverom aki imádja a cigit, igaz ritkán, de tolja

2013. jún. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A világ legjobb kézilabdázójának tartott nő is dohányzik. NO COMMENT.
2013. jún. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
2013. jún. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Ha nem vagy élsportoló(nem sakkozóra gondolok)akkor szerintem 1-2 év alatt nem sok hatása lehet,ha csak nem 3 dobozzal szívsz naponta.

Ha reggel felkeléskor arra ébredsz,hogy beleszakadsz a köhögésbe,akkor jobb ha abba hagyod,persze ha aztán meg nem köhögöd föl amit fel kéne az ott fog dolgozni a tüdődben.Apám 60 évig szívta,tüdőrákban halt meg,halála előtt 3 évvel abba hagyta a dohányzást és a reggeli köhögést is.....talán nem kellett volna teljesen letennie.Egy biztos ha nem szívod azzal jobban jársz.

2013. jún. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hajlam kérdése. Az átlagosan növő daganat első kósos sejtosztódása kb 8 évvel előzi meg a tünetek megjelenését. A pechesebbek mondjuk tüdőtágulásra hajlamosak ,nekik az 1-2 év is kihozhatja. Az asztmásoknak pedig azonnal ront. A PTX (légmell) meg derült égből villámcspás, néha a passzív dohányost is elkapja, ha a családtagjai nagyon nyomják.
2013. jún. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
elütöttem: első kóros sejtoszlása
2013. jún. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia

Az biztos hogy van olyan is hogy soha nem dohányzott és tüdőrákban hal meg.

De az is biztos hogy amikor elmegyek a dokihoz mindig meg kérdezi hogy dohányzok e.Tudom azért erölteti mert a daganatos betegségek nagy segitője.(amugy 3 éve nem dohányzom és nem is merek)

2013. jún. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!