Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mi az igazság a vízipipáról?

Mi az igazság a vízipipáról?

Figyelt kérdés
Két végletet hallottam: az egyik aki azt mondja hogy a víz mindent megszűr és ezáltal egyáltalán nem káros. A másik azt mondja hogy a víz semmit nem szűr meg és egy óra pipázás olyan, mintha 100 cigarettát szívna el az ember. Melyiknek lehet hinni?
2013. jún. 14. 13:50
 1/10 anonim ***** válasza:
A víz nem igazán szűri meg, de nincs benne annyi káros anyag, mint a cigarettában. Nem tudom, kb. hány cigivel ér fel egy tömés, bár szerintem olyan 2-3 szállal. Az előnye abban van a vízipipának, hogy abból nem fogsz 5-6x naponta szívni.
2013. jún. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
A másik, ami miatt kevésbé vészes, hogy nem szívod a papír füstöt, amiben a kátrány van.
2013. jún. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
szóval nem olyan káros mint a cigi, de nem is pont teljesen egészséges
2013. jún. 14. 14:51
 4/10 anonim válasza:
yes
2013. jún. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%
Senki nem tudja igazán, csak mond valamit. Én feladtam hogy bárhol hiteles választ kapjak erre a kérdésre, szóval inkább lesz*rom. Persze az elgondolkodtató hogy általában a vp-re rábuzult kamaszok, és a vp-kat áruló webhelyek próbálják a legjobban nyomatni hogy mennyire nincs káros hatása.
2013. jún. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Sok ember tudja az igazságot csak mindenki hazudik.Eleve gondolj bele mennyi utat tesz meg a füst a tüdődig.Elég sokat ahhoz hogy lehűljön még a ciginél közvetlen szádba majd a tüdődbe jut a meleg füst ami szintén káros. Emellett a vp-nél nincs papír ami elégjen így nincs kátrány sem ami a legkárosabb a ciginél meg a legtöbb bajt okozza.Csak is a nikotin ami káros a VP-nél de azt meg alig tartalmaz.Tehát káros káros de sokkal de sokkal több sz4rt beszívsz ha kimész az utcára ... :)
2013. jún. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Már elnézést, de az a szám, hogy 100 cigi az egy kibeb@szott hülyeség.....mérd csak le, hogy mennyi dohányt teszel bele....nem lesz annyi mint 100 szál cigi....ezeket a számokat CSAK ÉS KIZÁRÓLAG AZÉRT ÍRJÁK, hogy megfélemlítsenek!!!


Elmondom az igazságot!

A vízipipa is káros (!), de nem annyira mint a cigi!

Először is: - A dohány, nem ég el, hanem csak a meleg hatására a melasszal együtt elpárolog, kicsit megpörkölődik...

A víz az kb semmit nem szűr meg, az IGAZ!

Mivel a dohány NEM ég el, ezért nem képződik kátrány, ami aztán lerakódna....

De ha nem hiszed akkor csinálhatod azt is, hogy fogsz egy vízipipát és 1 szál cigit, beszívod, majd mikor kifujnád a füstöt egy zsepin keresztül fujod ki!

Az 1 szál ciginél csupa sárga lesz az egész, viszont az egész vízipipa aktusnál kb nem lesz semmi! ennyit arról, hogy 100x-an káros

Viszont a nikotin -a kátránnyal ellentétben- nem olyan, hogy az égéskor keletkezik...az van is! Igen egy kicsit be lehet szédülni tőle pont emiatt + egy kicsi CO2

Van, aki azt mondja, hogy rá lehet szokni, van aki azt mondja nem....én azt mondom: -NEM

Miért is?

14. születésnapom után kaptam meg életem első vízipipáját...ami lassan 1 éve lesz...szívom dohánnyal/shiazoval is! De inkább dohánnyal. Volt olyan, mikor egy héten 5x-6x is szívtam dohánnyal, és mégsem lettem addiktív!!! Akármeddig kibírom nélküle.. Volt is mikor több hónapig nem is használtam, mostanság is csak a haverokkal megyünk ki és szívunk egy közöset egy emlékműnél pl :D

14/15 F

2013. jún. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja, és amikor már érezni, hogy kapar a vízipipa, ami amiatt van, hogy megégett a dohány, olyankor szokás abbahagyni, tehát egészen addig szívod, amíg meg nem ég! :D
2013. jún. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

@Fourth


Nem kívánom cáfolni az állításaidat, de ez a tipikus általam említett vizipipás kamaszok "igazsága".

2013. jún. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen, lehet, hogy van benne valami :DD

De meg kell vallani, hogy a vp és a cigi nem egy kaliber, az biztos!

2013. jún. 21. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!