Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ennyire rövidke dohányzástól...

Ennyire rövidke dohányzástól lehet valami bajom?

Figyelt kérdés

Még soha nem dohányoztam azelőtt, csak amikor elmentem bulizgatni, akkor kaptam rá, de az utóbbi másfél hónapban már a suliban is előfordult, hogy cigiztem, de csak napi 2-3 szálat (Fekete Marlborot) , de abbahagytam mert ki kezdte a torkom, már egy hete nem gyújtottam rá, de vagy bebeszélem magamnak, hogy piszkálja még a torkom vagy valami van vele...? (hajlamos vagyok bebeszélni magamnak dolgokat!)


Meg ugye gondolom, ilyen rövid és kis mennyiségű cigitő, bár eléggé erős! nem sok bajom lehet, max. a nyálkahártyám volt rá allergiás, mert ugye soha nem cigiztem és most próbált ellene védekezni.


Megtudnátok nyugtatni, hogy csak beképzelem az egészet!


2013. jún. 16. 06:50
 1/4 anonim válasza:
67%

Hello.. Nyugi.. Semmi bajod nincs. Ezt még a tüdőszűrő se mutatja ki... Én is kb 2-3hónapig cigiztem (barna szofi) de abbahagytam aztán rá 2hónapra mentem tüdőszűrő, de semmi erre utaló dolgot nem mutatott

Ki.

2013. jún. 16. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
67%

Tartós, komoly fizikai bajod- nem lett.


Amit tapasztaltál a torkodban az a nyálkahártyád sérülése miatt van, amelyet minden dohányzáskor bevitt káros anyagok okozza. Van, aki érzékenyebb erre és van, aki kevésbé, de a sérülés egyforma mindenkinél.


Jelentős károsodás azonban nem történt ilyen rövid idő alatt. Még évek után is visszafordíthatóak a dohányzás káros hatásai ( nem mintha el kellene jutni idáig ), tehát 1-2 hónap miatt nincs miért aggódnod.

2013. jún. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kielégítő válaszokat, meg szerintem most éppen cserepet cserélünk és nagy a por, illetve hideg italt ittam és lehet, hogy most azért is vöröses kicsit a mandulám.


És, mikorra várható az, hogy ez teljesen el fog múlni??, mert már megfogadtam, hogy nem gyújtok rá többet, amihez tartani is fogom magam.

2013. jún. 16. 12:16
 4/4 anonim ***** válasza:

Innentől kezdve a lehető leghamarabb elfog múlni, a te nyálkahártyád valószínűleg érzékenyebb, mint az átlag, ezért tartott még ennyit is.


Vedd figyelembe azt is, hogy ha enyhe mandulagyulladásod van, az említett hideg ital miatt, akkor az is közrejátszik, de nincs miért aggódnod, rövid időn belül minden kellemetlen érzés elfog múlni, ha tartod magad az elhatározásodhoz.

2013. jún. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!