Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért bírom ki cigi nélkül?

Miért bírom ki cigi nélkül?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Dohányzom kb 1 éve. Napi 1-2 szálat minimum elszívok, ha van kivel cigizni akkor akár 10-et is, viszont kibírom 4-5 napokig nélküle. Ez mitől van? Akkor igazából nem is szoktam rá? Néha, ha rágyújtok szédülök utána.
2013. jún. 16. 17:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Akkor javaslom, hogy ne dohányozz.
2013. jún. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A szédülés részben attól van, mert a nikotin összehúzza az ereket, az agyi ereket is.

Próbáld meg, hogy elhatározod hogy 2 hónapig nem gyújtasz rá, még a barátaiddal sem. Ha ezt simán meg tudod csinálni akkor nem vagy még rászokva. De csak , ha meg tudod csinálni. Szóban nem elég, hogy azt mondod bármikor, ez baromi könnyű, de tényleg letenni, hát a már nem

A 10 szál azért az már mennyiség cigiből.

2013. jún. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Maximum 1 hétig bírnám, legutóbb 4 nap volt a rekord. De napi 1 szálakkal teljesen jól elvagyok. Az mennyire káros?
2013. jún. 16. 17:58
 4/6 anonim ***** válasza:

Tudod az a baj, hogy már a 10-et is kibírod és nem okoz tüneteket.

Szerintem már simán rászoktál csak magadat próbálod még igazolni, hogy nem.

A napi 1 szálban pedig benne van az a lehetőség, hogy napi 2 aztán 3 szál lesz. Ez az évek során felfelé szokott menni.

Már most sem olyan a tüdőd, mint azoknak a kortársaidnak akik nem dohányoznak. De ez a te problémád, nem az övék.

Igazából nem lehet megmondani, hogy mi lesz. Ha most leteszed valószínűleg még semmi.

Azt, hogy napi 1 szálnál maradsz azt nem hiszem, hisz már most társaságban jóval többet szívsz ennél.

2013. jún. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért van mert nem tudsz rászokni. Örülj neki. nekem a férjem ilyen meg az egyik barátnőm. Barátnöm cigizik akár 1 hónapig napi 8-10 szálat aztán gondol egyet hogy msotanában sokat cigizett akkor meg nem cigizik akár 1-2 hónapig aztán emgint. Férjem is igy van, csak akkor jut eszébe ha társaságban cigiznek mellette. Ha senki akkor neki sem jut eszébe. Pedig középiskolában ö is akár napi zsinten cigizett ha ment valahova ha nem ment eszébe sem jutott. Egy esta akár elsziv 5-8 szálat de msánap már eszébe sem jut. Vannak emberek akik egyszerűen nem tudnak rászokni. Örülj neki ha Te is ilyen vagy. Én is szédültem sokszor még 4 év cigizés után is, sokszor nem is esett jól de az agyam azt mondta rá kell gyujtani aztán 5 éve leszoktam egyik napról a másikra pedig én rá voltam szokva, mondjuk az első 2 évben én is csak napi1-3 szálat szivtam de idővekl felment 15 szálra.
2013. jún. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

Utolsó: Valószínű, édesapám sem szokott rá, mikor megkínálták szívesen cigizett, de hétköznapokon soha nem gyújtott rá. :)

2013. jún. 16. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!