Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Nektek mi a véleményetek...

Nektek mi a véleményetek arról, hogy ha egy orvos dohányzik?

Figyelt kérdés
Anyám orvos, és dohányzik, napi 2-3 szál. Én is orvos akarok lenni, de már 14 évesen elszívok napi legalább 5 szálat. Mi a véleményetek erről? De én egyszerűen nem is akarok leszokni róla. Attól lehetek orvos, ha cigizek?

2013. jún. 23. 23:17
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

Lehetni lehetsz. De mire orvos leszel, 24-25 éves korodra, addigra már rég el fogod szívni a napi fél-egy dobozt.

14 évesen a napi 5 szálat én soknak tartom, még az egyet is.

Mivel még fejlődik a szervezeted, a növekedés fázisában van. A növekedés mindig a sejtek szaporodásával történik. A tüdőd is így növekszik. A bejutó koromszemcsék és a kátrány így nagyon prímán be tud nőni a tüdődbe. Az orvosi pálya elég stresszes, ez a fiatalkori cigizés nem túl jó indítás - nem csak az orvosi pályára, az egész életre.

Igaz a cselekedeteinek a következményeit mindenki maga viseli és nem a szomszéd néni. Gondolom nem fogsz meglepődni, ha 35 éves korodban fél tüdődet ki kell majd venni tüdőrák miatt, hogy élve maradjál. Addigra már 21 éve dohányozni fogsz, úgyhogy nem leszel sokáig orvos. Fél tüdővel nem túl jó az élet, sőt! És nem is tart sokáig.

2013. jún. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az, hogy tudja mit csinál. Az orvosoknál jobban talán csak az ilyen irányban kutatók tudják jobban, hogy milyen káros hatása van. Ha ennek ellenére képes dohányozni, hát "egészségére". Amúgy visszatetsző, de tényleg, ők tudják.

Lehetsz.

2013. jún. 24. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ez olyan hülyeség, hogy akkor ha ő is dohányzik akkor biztosan nem káros.... ha neked azt mondják, hogy káros, mégis rágyújtasz nem? nem lehet hogy ő is csak így van vele, hogy tudja milyen káros, de mégis rá fog gyújtani?
2013. jún. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egészségére!
2013. jún. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2., bocsi, egy kicsit félreértelmeztem a válaszod, úgyhogy nem neked szól a komentem :D
2013. jún. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!