Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Az iskolánkban van egy tanár...

Az iskolánkban van egy tanár akit nagyon szeretek. Elég fiatal még, de dohányzik, magának tölti a cigit. Hogyan vegyem rá hogy hagyja abba a dohányzást?

Figyelt kérdés
Mikor rászólok hogy nem kéne látom a szemében hogy érzi hogy igazam van, mégsem hagyja abba, és nem szeretném, ha baja lenne. Mit tegyek?
2013. jún. 4. 21:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva szerintem nem sokat tehetsz és ez nem is igazán a te dolgod.

Felnőtt ember, azt tesz, amit akar. Nyilván okkal dohányzik, mondjuk mert nem tud megbirkózni bizonyos feszültséget okozó helyzetekkel az életében.

Tudom, milyen zavaró, amikor egy kivételes ember előtted teszi tönkre magát és nem tudod megakadályozni, de mindenki maga dönti el, hogyan teszi tönkre magát.

Valószínűleg csak a filmekben történik olyasmi, hogy a diák unszolására elkezdi a tapaszt vagy a rágót vagy pszichológushoz fordul és leáll a cigivel.

Megpróbálhatsz vele beszélgetni, de rettentő nehéz felfedni a cigizés valódi okát, ráadásul kétlem, hogy egy tanár megnyílna egy diáknak, pláne nem elsőre. Az is lehet, hogy még ő maga sem tudja mi az amit nem tud kezelni, mi miatt nyúl a cigihez.

2013. jún. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos én is ettől tartok, és tényleg nagyon fáj látnom ahogyan tönkre teszi majd magát. Ő nem is igazán ,,tanár bácsi" mert még nagyon fiatal, szinte gyerek, nagyon aranyos ,,srác", nyitott, és rettentően intelligens, művelt. Sajnos nem tudom leszoktatni talán, de mindig piszkálom hogy nem kéne. Nagyon aranyos és el lehet vele beszélgetni. Majd megpróbálom valahogy, hátha legalább hatást gyakorlok rá. Köszönöm a válaszodat! :)
2013. jún. 4. 22:47
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a piszkálás előbb utóbb az agyára fog menni :D

Inkább próbálj vele beszélgetni, a leírásodból arra következtetek, hogy talán az önbizalma is kicsit kevéske. Próbáld megtudni mik a problémái, próbáljatok megoldást találni rájuk és időnként mondd el neki, hogy mennyire nagyra tartod. De csak óvatosan, mert ez elég komoly dolog, gondold át milyen terhet veszel a válladra és a tanár-diák kapcsolat sem túl elfogadott, szóval csak óvatosan a bókolással/önbizalom építő megjegyzésekkel. :)

2013. jún. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ó, nagyon aranyos vagy, köszönöm a segítséget!:) Igen, ez talán tényleg jobb módszer, és vigyázok majd a tanár-diák kapcsolatot illetően is! Köszönöm!!
2013. jún. 5. 06:12
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Magánügye, meg tanárral összejönni nem ajánlatos, inkább a tanuláson járjon az eszed.
2013. jún. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A tanár-diák kapcsolataimat korrekt módon ápolom, és nem engem betanító tanárról van szó. Szó nincs semmilyen összejövésről.
2013. jún. 5. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!