Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan tudnám ezt a gondolatot...

Hogyan tudnám ezt a gondolatot elterelni? Ennyi dohányzás visszafordíthatatlanul roncsolta a szervezetem?

Figyelt kérdés

Életemben kb. összesen 3-3,5 évet dohányoztam. Változó intezítással, ebből kb. 2 év napi 1 doboz szinten. Az volt a "csúcs". Ezen 2 éves időszak után leszoktam, nem dohányoztam majdnem egy évig. Majd rágyujtottam és ismét beleestem a hibába, észrevétlenül visszaszoktam, most napi 3-10 szálat szívok. Abba akarom hagyni, és tudom jól, hogy sikerülni fog. Mindezek mellett két gondolat nagyon hátráltat.

- visszaszoktam sok idő után, már nem büszkeség újra leszokni, semmit nem ér a szavam (magam előtt leginkább)

- Már annyit dohányoztam, hogy úgy érzem, már késő..Nem azt nézem, hogy jobb lesz azzal, hogy nem károsítom magam, hanem azt, hogy már mennyi ideig károsítottam magam.

Lehet, hogy ezek a dolgok csak azért jönnek elő tudat alatt, hogy ne tudjak róla leszokni, hátráltasson, a függés idézi elő. Mégsem tudom őket "elhesegetni".

Minden hozzászólásra kíváncsi vagyok:)


2013. júl. 4. 21:00
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség. Valaki 10-15 év után teszi le a cigit. Visszatér egy idő után az ízek és illatok intenzív érzékelése és persze visszaesik néhány tized százalékra a tüdőrák ill. szájrák kockázata. A fogak fehérsége is kontrollálható lesz fogkrémekkel is. :)


A hang is kitisztul, nem lesz kellemetlen köhögés, stb.


Képzeld el úgy a dolgot, hogy ha rágyújtasz, akkor magadat roncsolod és szennyezed... ami borzasztó.


Egyébként tudjuk, hogy nehéz leszokni róla, pláne ha ilyen intenzíven szívtad, de minden akaraterő kérdése.


tapasztalatból mondom, hogy amit leírtál nekünk, hogy napi 3-10 szálat szívsz el, így nem működik. Így akár fel is adhatod, mert így vissza fogsz esni.


Fejben döntsd el, hogy te le akarod tenni, hogy neked nincs szükséged rá, hogy te boldog vagy nélküle is.


Tudom mennyire nehéz. 19 éves koromba tettem le 5 év cigizés után. De egyik napról a másikra! este eldöntöttem, hogy másnap nem gyújtok rá. nem is gondoltam rá egész nap, de aztán jöttek a haverok meg a munkahelyen a SZÜNETEK! Megszokott cselekedet volt, hogy szünetben kimegyek cigizni. Most inkább leülök újságot olvasni.


Modnják sokan hogy a cigizést váltsa fel valami pl. szotyizni, nyalókázni, elszopogatni egy negrót, stb...


Ez is jó, de nem mindenkinél válik be.


Amit még ajánlani tudok, hogy mikor eldöntötted hogy leteszed, akkor kezdj el valami mást, egy új hobbit, egy sportot vagy vezess neten blogot, vagy menj el ismerősökkel kirádnulni, biciklitúra, stb. a gondolataidat próbáld elterelni róla. Menj természetbe érezd a tájat, élvezd a szépséges természetet:)


Az első néhány hónapban mindig tarts magadnál EGY szál cigit. Ez több okból is jó.

1. ha megkínálnak nem fogadhatod el, mert mondhatod azt hogy kösz, de van nekem is, vagy akár azt is hogy "Nem köszönöm. leszoktam!" Ez mennyivel jobban hangzik :D


2. ha a tudat megvan hogy van nálad cigi, de neked k*vanagy akaraterőd van és nem szívod el azért sem, mert nem vagy ideges, nem vagy feszült tök szép és jó minden, nincs szükséged rá, de a gondolat hogy megtehetnéd de mégse teszed, ez még jobban feltuningol akaraterővel.


Ha eszedbejut hogy rágyújts, akkor állj meg. Ne csinálj semmit, csak gondold végig azt, hogy eddig miért bírtad ki, hogy eddig miért tartottál ki és most miért adnád fel?


Te is rájössz ennek a pillanatnak a végén, hogy nem éri meg feladni :))) ettől még több akaraterőd lesz.


Ha kibírsz 3 hónapot, akkor mindent! Ezt jobb ha tudod. Az első 2-3 hét kemény, de utána megszokod.:) Magaddal legyél becsületes. Még nem késő. és hidd el sosem késő :) Csak higyj benne és légy magadra büszke ha sikerül eljutni 2 hónapnál tovább. Utána már minden egyszerű!:))


hajrá!

2013. júl. 5. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!