Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért szédülök a cigitől?

Miért szédülök a cigitől?

Figyelt kérdés

Szerdán szívtam kb 4et, az utolsó ketto nem esett túl. Tegnap elszívtam 2-t abból az első vége mar nem esett jol, a második meg pláne nem.

Szédülök, meg pár percig mintha hányingerem is lenne.

Miert van ez?


Arany marlborot szivok. Amúgy nagyon kezdő vagyok, de ez igy nagyon rossz....



2013. júl. 26. 08:44
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
A Marlboro gold meg amúgy lajtos cigi is ezért lepodtem meg h ezek a tunetek
2013. júl. 26. 10:50
 12/17 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Más fajtát kellene megpróbálni de jobban járnál ha nem próbálgatnád, más dologgal is lelehet vezetni a feszültséget, pl bicaj kondi futás úszás, túrázás, deszka.
2013. júl. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, igen lehetséges ( ha 18felett vagy) + ha van önfegyelmed és ritkán gyújtasz rá
2013. júl. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Én pont azért szívom, mert szédülök tőle, azt pedig szeretem. Hál'istennek nekem nem társul mellé hányinger.


Később megszűnik a szédülés és a hányinger is. Vagyis, teljesen nem fog megszűnni, de egyre több kell majd, hogy elérd ezeket.

2013. júl. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? 13?
2013. szept. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
100%

Szerintem az igazi válasz még nem hangzott el. Szóval a nikotin nem a szervezet létszükséglete, idegen anyag tulajdonképpen méreg. Ha valaki nincs hozzászokva, tehát nem függő, neki viszonylag kis mennyiségtől produkálhat ilyet. Ez enyhe fokú nikotinmérgezés. Igen, újra és újra abba sodrod magad, ami nem jelent jót. Sőt ha még többet szívtál volna még hányni is hányhattál volna.

Alapvetően ha egy doboz erősebb cigit elszívnál egyszerre egy időben, akkor meg is halhatnál mert 20 mg a halálos adag, nem gyógyítható. A láncdohányosok azért nem halnak meg természetesen, mert nem egyszerre szívják el és egyre jobban szokik hozzá a szervezetük, tehát nekik ugyanaz egyre több és több nikotinmennyiséggel érhető el. Egyébként ha néhány szállal szívtál már életedben, akkor egy idő után érzed, hogy mi az a pont, ami után már nem esik jól. Én egy ilyen hányásos eset után (mert sikerült belesnem egy ilyenbe és persze senki nem figyelmeztetett és tapasztalatlan voltam)határoztam el, hogy nem éri meg rászokni. Ráadásul drága is. Néha, ahogy te is írtad idegesség vagy buli alkalmából jó cigizni, ilyenkor néha én is szoktam cigizni, de nem vagyok függő. Nem is tervezek rászokni. Nem is szívok olyan sűrűn, hogy rászokjak, mert igenis lehet figyelni csak akaraterő és magabiztosság kérdése, nem kell mindig rágyújtani, ha megkínálnak és venni sem kell. Te sem szoktál még rá, szerintem ne erőltesd ilyen mértékben, főleg ha nem esik jól!

Ja és megsúgom hogy az "arany marlboro" a Magyarországon kapható legerősebb cigik közé tartozik, talán csak a Djarum család vagy további 1mg-osok erősebbek nála. Kezdetnek válasz valami kevésbé erőset, a Marlboro is gyárt gyengébb cigiket, pl. ott van a Gold Touch vagy az Edge de szerintem méggyengébbek is vannak.

2013. dec. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 én2002 válasza:
Ha letüdőzöd, akkor a beszívás alkalmával nem kerül oxigén a szervezetedbe. Az átmeneti oxigénhiány is hozzájárul a szédüléshez.
2017. okt. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!