Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ez a dohányzás pozitív hatása...

Ez a dohányzás pozitív hatása lehet?

Figyelt kérdés

Mielőtt a sok nagyszájú nekemjönne, nem fényezni akarom a cigit, csak egy kérdés!!!

Szóval az a helyzet, hogy amióta dohányzok, kb 2-3 hete, sokkal gyorsabb az emésztésem, székletem is gyakrabban van, eddig szőrnyen rendszertelen volt.

Ez a cigi miatt van így?


2009. nov. 1. 17:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
10%
Biztos,hogy nem amiatt van.
2009. nov. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
igen lehet amiatt. A cigi étvágycsökkentő és emésztésjavító hatású, de azért senkinek sem ajánlom, hogy rászokjon!!
2009. nov. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
én is ezt tapasztaltam :)
2009. nov. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Fogadok hogy az elso valaszt ado egyen nem dohanyzik.

Igen attol van! Ezt en is tapasztaltam es meg sokan masok. Mikor leszoktam a cigirol eszrevettem, h nem megyek annyit nagyvecere, es h nehezebben megy. De ha csak par hete cigizel meg nincs keso leszokni. Nagyon gyakori h aki sok ido utan leszokik jol meghizik. NE CIGIZZ!

2009. nov. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
39%

A cigire ha rászoksz, akkor lehet hatása, hogy utána ez a hatás benned marad. Egyik haverom is mesélte, hogy ha nem cigizik, akkor nem tud kimenni a mosdóba.

Szóval ez inkább egy rossz része, mivel elcseszted magadat azzal, hogy már wc-re is csak akkor tudsz kimenni ha cigizel, magyarul a rabja vagy.


Ha pedig korábban is voltak bajaid, akkor is sokkal egészségesebb megoldásokkal is a wc-re tudtad volna küldeni magad. Szóval próbálhatod bemagyarázni magadnak, hogy a cigi jó, de ettől az még rossz marad.

2009. nov. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
szerintem van összefüggés.
2009. nov. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2009. nov. 1. 19:39
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit tudományosabban: a nikotin növeli a gyomor savtermelést és gyorsítja a bél perisztaltikáját (mozgását). Ezért rendszeresebb a székleted.

Nem akarok beleszólni de kérlek még most tedd le a cigit, amíg tudod, elsősorban azért mert iszonyat pénzkidobás és az ára egyre csak emelkedik. 2 hónap múlva már függő leszel és csak nagyon nehezen fogsz tudni megszabadulni tőle. Én 10 évig dohányoztam, néhány hete leszokóban vagyok, már csak pár naponta szívok el egy fél szálat. Viszont semmi baj nincs a székletemmel, valóban vannak akik leszokás után gondokkal küzdenek de nem általános.

Azt a tévhitet is eloszlatnám hogy a cigi étvágycsökkentő, ez butaság. Ennek bizonyítására hivatkoznék az első mondatomra: növeli a gyomorsavtermelést. Ami ha nem eszel gyomorégéshez vezet..

2009. nov. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
én is ezt tapasztaltam...amikor rászoktam...meg azóta is...ideje lenne leszoknom...:(:)
2009. nov. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
én másfél évig dohányotam de aztán abbahagytam,meglepődtem mert viszonylag könnyen ment:Dhébe hóba ha ideges vagyok(ami nálam ritka)akkor rágyujtok egy szálra
2009. nov. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!