Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Honnan tudja az ember, hogy...

Honnan tudja az ember, hogy rászokott a dohányzásra?

Figyelt kérdés
Mármint ugy értem,hogy nyár ota cigizem rendszeresebben,és elotte is cigiztem,de nem volt ugy,illetve nem emlékszem,hogy lett volnas olyan,hogy elvonási tuneteim,hogyha épp nem minden nap dohányoztam.Olyan létezik,hogy valaki nem szokik rá?Nem is szeretnék,és nem is divatbol dohányozom,csak az a gond vele,hogy lenyugtat ha ideges vagyok...normális válaszokat kérnék!bunko emberek kiméljenek!!

2013. szept. 5. 15:56
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Hosszabb idő kell hozzá, hogy elvonásid legyen, eleinte sokan csak egyszer-egyszer gyújtanak rá, még nem okoz gondot, ha nem jutsz cigihez, de sajnos egy idő után, főleg ha nyugtatólag hat, egyre többet fogsz majd szívni.
2013. szept. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Először az adag nő. Szép lassan sunyin. Kezdetben csak buliban gyújtasz rá, aztán naponta és a napi mennyiség nő, növöget.

Hozzáértők szerint a nikotin a legaddiktívabb drogok egyike = a kipróbálók legnagyobb százaléka szokik rá.

Most kellene letenned.

2013. szept. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

onnan tudod, hogy rendszeresen rágyújtasz. Ha csak napi 1-2akkor annyi, ha heti 4x, akkor annyi, de az nem dohányos, aki nem szív sosem.

Ha azt érzed, hogy lenyugtat, ha ideges vagy, az már a függőség jele, gratulálok :)

2013. szept. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha bármilyen más tevékenység közben úgy érzed, hogy el kell szívnod egy cigit, akkor már rászoktál.

Azaz, ha eddig csak az esti sör mellé szívtál el egyet, de a reggeli kávé mellé is megkívánod, de ellenállsz, de nem bírod ki estig, hanem a munkahelyeden/iskolában már délelőtt vagy legkésőbb délután kérsz az osztálytársadtól/kollégádtól, akkor már függő vagy.

2013. szept. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Tomi90 ***** válasza:
Ha lenyugtat az már annak a jele, hogy rászoktál. Az agy alapból nem kívánja a nikotint, csak ha hozzá van szokva. Ezért van az, hogy az első pár szálnál nem érez semmit az ember. Nálam is így kezdődött és 6 éve szívom napi fél-1 dobozzal...
2013. szept. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
82%
Ha mondjuk hétvégén, vagy amikor teljesen nyugis 3-4 napod van, és akkor egyáltalán nem jut eszedbe, hogy dohányozni kellene, akkor nem szoktál rá...
2013. szept. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Lehet még nem vagy rászokva csak "érzelmileg" függsz tőle, van érzelmi függés és van fizikai, sokan akik már letették mondják hogy maga a szertartás és a hangulata hiányzik, próbálj ritkábban vagy ne gyújts rá, ha pl éjjel nem tudsz aludni izzadsz remeg kezed lábad akkor egyértelmű hogy rászoktál de szerintem még nem ismerős több hónapig naponta sokat elszívott utána szokott rá. Meg kellene próbálni keresni más tevékenységet amivel letudnád nyugtatni magad. 19évesen kipróbáltam szerencsére nemszoktam rá. F/29
2013. szept. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!