Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A dohányzásra miért könnyebb...

A dohányzásra miért könnyebb rászokni mint az italozásra?

Figyelt kérdés

Alkoholra még nem szoktam rá, de cigire egy hétre sikerült.

Miért?

Amikor felkeltem kávé mellé cigiztem, de olyan még nem volt, hogy kávé mellé piáltam...

A cigire miért könnyebb rászokni mint az ivásra?

Többször ittam már, mint cigiztem, mégis a cigire jobban megjött a kedvem szinte bármikor, mint italra...



2013. júl. 5. 20:11
 1/6 anonim ***** válasza:
12%
Mert a cigitől olyan "menőnek,, érzed magad.
2013. júl. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Munkahelyen lehet cigizni, de piálni nem. Tehát szerintem azért könnyebb rászokni mert cigizni szinte bárhol lehet, inni viszont nem. Ezen kívül a cigi elfér kényelmesen a zsebedben, bárhol előveheted. Ha viszont az utcán fényes nappal iszol, akkor lenéznek. Te nem szégyelnél minden nap ittasan mutatkozni?
2013. júl. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Dede, értem már.
2013. júl. 5. 20:21
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Más a mechanizmus, ami kiváltja az elvonási tüneteket. A nikotinfüggőség hamarabb alakul ki és hamarabb okoz a hiánya tüneteket. Az alkoholra azért szoksz rá, mert az agyad olyan idegpályákat alakít ki, amelyek segítségével kompenzálja az alkohol lassító hatását. Ezért remeg az alkoholisták keze, amikor nem ittak, mert az agy akkor is küldi a felesleges kompenzáló impulzusokat, de ennek a kialakulásához sokkal több időre van szükség.
2013. júl. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mennyit szívsz ? Hány éves vagy?
2013. júl. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
akkor szoktál rá a cigire ha tevékenységekhez kapcsolod mint pl.: kávé mellett mindig rágyújtasz minél többször csinálod annál megszokottabb lesz és annál nehezebb lesz letenni. a nikotinfüggőség akaraterővel legyűrhető de ha mondjuk 2-3 éve minden nap kávé mellé rágyújtasz csak úgy szokhatsz le róla ha a kávét is abba hagyod
2013. júl. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!