Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Aki már sikeresen leszokott,...

Aki már sikeresen leszokott, SOS segítséget kérnék?

Figyelt kérdés

Két napja derült ki, hogy terhes vagyok, talán 5. hét lehet. Első reakcióként ijedtemben elszívtam három cigit. Estig emésztettem a dolgot, majd este "megfogadtam", hogy leteszem.

Igenám, de ettől szerintem úgy bestresszeltem magam, hogy másnap hajnalban cigikkel álmodva riadtam fel és olyan érzésem volt, mintha az életem múlna rajta, hogy rágyújthassak.

Erős dohányos vagyok/voltam és eléggé megrémít, hogy ennyire nehezen megy.

Arra már rájöttem, hogy nem annyira a nikotin, hanem a szokás, a rituálé tart fogságban. No meg a nikotinos egyéb rágók, tapaszok szerintem ugyanúgy ellenjavallottak, mint a sima cigaretta.

Egyetlen "előrelépés", hogy vettem egy doboz cigit úgy, hogy a létező legrosszabb minőséget kértem. Tényleg rossz, ez kicsit visszavette a dohányzási kedvemet. De túl sok időm nincs kísérletezgetni, a stressz meg se a leszokásban nem segít, se a napi rutinban (éjjel kakukkolok, munkahelyen pedig csuklik előre a fejem).


Bármilyen tippet megköszönnék, mert a "maximum nem sikerül, de megpróbálom" verzió most sajnos nem játszik annyira...


2013. szept. 14. 12:49
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
"Sajnos" az ilyenkor emlegetett rosszullét se kísér, pedig biztos segítene. Semmilyen tünetem nincs, így a terhesség tényét is egyelőre ízlelgetem, nem fogtam még fel igazán.
2013. szept. 14. 12:51
 2/12 anonim ***** válasza:
Kedves kismama :-) Csodálatos változáson megy átt a szervezeted. Mivel még csak az 5.-dik hétben vagy azért nem jelentkeztek a rosszullétek. Semmikép sem csinálsz jót azzal,ha cigizel,de én mégis azt tanácsolom neked,hogy ha nagyon kívánod akkor gyújts rá,mert a stressz és a kialvatlanság sem tesz jót a magzatnak,de a kezelő orvosoddal mindenképp közöld,hogy cigizel. Probálj meg napról-napra egyre kevesebbet cigizni,szurkolok neked,hogy sikerüljön :-) :-)
2013. szept. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
13 év barna sophiane, piros multi, napi 2 doboz, hatalmas akaraterõvel és Allac Carr könyvével egyik napról a másikra letettem már 2 éve.
2013. szept. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Allan Carr
2013. szept. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Allen Carr könyvén túl vagyok, egyelőre csökkenteni sikerült, de a teljes "gyógyulást" még messzinek érzem.

Egyelőre sporttal próbálom helyettesíteni, de a munkahelyi 9-10 óra iszonyú, mert rengeteg az üresjárat, unalmas órák, amikor mi máson gondolkodhatnék, mint ezen...


Nagyon köszönöm a bíztató szavakat, a környzetemtől sajnos csak ledorongolást kaptam (főleg nemdohányzók, az ő szemszögükből ebben nincs semmi nehézség).

2013. szept. 16. 12:04
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha túl vagy Allan Carr könyvén, tudnod kellene, hogy a csökkentés csak egy önámítás...

amúgy meg ne legyél már ilyen gyenge, legalább lebegjen a szemed előtt, hogy most nem a saját életedet szarod le, hanem a gyermekedét...

2013. szept. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
bocsánat, nem akartam ilyen keményen fogalmazni, most picit bűntudatom is van, csak tudod anyám végigdohányozta bátyámmal a terhességet, és mivel nem lett bátyámnak semmi baja, ezért velem is végigdohányozta, koraszülött voltam, fél gyerekkoromat gyógytornákon töltöttem, hogy hogy lett végül belőlem is dohányos az számomra is rejtély..
2013. szept. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Igen, de amikor megpróbáltam a teljes megvonást, olyan stresszroham jött rám, hogy fél dobozzal elszívtam egy seggel.

Mivel érezhetően jobban viselem a csökkentést (két dobozról napi 2-5 szálra néhány nap alatt), inkább adok a dolognak egy hét laufot, mint megint egy "pánik" közepén a sokszorosát elszívjam.


Anyám is dohányzott, egyrészt 3. hónapig nem tudott a terhességről, másrészt nem tudta letenni. Nekem szerencsére nem lett bajom, normál időre születtem normál súllyal és egyéb, későbbi problémám se lett (ezt nem azért mondtam, mert követendő példának tartom). Úgy néz ki, nekem szerencsém volt, mert még csak beteges se vagyok. (éééés amilyen szerencsém van, most kiabáltam el és bár tíz éve náthánál nagyobb bajom nem volt, most kapok majd ki egy kellemes influenzát :))

2013. szept. 16. 18:43
 9/12 anonim ***** válasza:

Gratulálok a babához!

Először is az én történetem: 24 éves voltam, amikor már 9. éve dohányoztam. Megtudtam, hogy terhes vagyok, és abban a pillanatban letettem a cigit. Nem is hiányzott egészen addig, amíg a szoptatás után elapadt a tejem. Akkor elszívtam egy szálat, és onnantól fogva ismét rendszeresen dohányoztam 2 évig, amikor ismét megtudtam, hogy terhes vagyok. Abban a pillanatban ismét letettem, de sajnos a terhességem vetéléssel és abortusszal végződött, így újra elkezdtem,és amikor 3 hónapra rá teherbe estem, ismét letettem. Megszületett a kislányom, és ahogy leszokott a ciciről, megint visszaszoktam a cigire. Ez 18 hónapja történt.

4 hete egyik reggel felkeltem, és akkor azt mondtam, hogy mától nem cigizem. Azóta nem gyújtottam rá, de nagyon nagy volt a kísértés az első 3-4 napban. Most már eszembe sem jut.

Viszont amikor megtudtam, hogy terhes vagyok, akkor egyértelmű volt számomra, hogy nem szabad, és semmi kísértés nem volt. Ebből következik számomra az egyértelmű magyarázat, mégpedig: Ha elhatározom és AKAROM, akkor le tudom tenni egyik napról a másikra.


Nagyon sokat ártasz a babának napi egy szállal is, ne csináld. Hülyén hangzik, de inkább csináld azt, hogy ha megkívánod a cigit, akkor igyál meg egy pohár jeges vizet szívószállal. Állítólag működik!

2013. szept. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Gratulálok a babához! :)

A kérdésedre csak annyit tudk mondani hogy pröbálj meg egy túrórudit cigi helyett. Igen lehet hogy hízni fogsz de kismamaként ez nem hiszem hogy gond :) Legjobb barátnőm ugyan így volt és neki is ez segített. Mások azt mondták étcsoki de neki az nem jott be. Szegény férje volt hogy hajnal 2kor ment rudit venni :D Aztán utolsó hónapokban se a cigire se a túrórudira nem bírt ránézni :)

Sok sikert! :) csak ügyesen! :) ésjó egészséget nektek! :)

2013. szept. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!