Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tudnátok segíteni? 17/L...

Tudnátok segíteni? 17/L vagyok, és azoktól szeretnék segítséget kérni, akik sikeresen lefogytak vagy épp "fogyóban vannak".

Figyelt kérdés

Tehát az a gondom, hogy nagyon sokszor próbáltam már lefogyni.. és ezzel valószínűleg nem vagyok egyedül. A fogyókúra inkább nyáron sikeres nálam, télen egyszerűen nem bírom elviselni a kis mértékű éhséget sem.. Suli után (igaz, hogy hordok kaját) de mindig, ha hazajövök, sokat eszek (lehet, hogy mert ideges is vagyok.. érettségi stb miatt), főleg így télen. A sporttal úgy állok, hogy nagyon sokat tornáztam a nyáron, de inkább erősödtem, látszani nem igazán látszik, a felesleg rajtam maradt... De tényleg szeretném megcsinálni, de jól jönne egy-két tanács, hogyan álljak neki stb...


Már azzal is nagyon sokat segítenétek, ha esetleg küldenétek recepteket laktató, de nem hizlaló ételekről, tippeket, ha lefogytatok, de hozzám hasonlóan kezdtétek, kritikát de biztató szavakat is elfogadok :).. Köszönöm előre is!



2013. jan. 22. 19:37
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
a paleót ismered? ha nem eszel szénhidrátot, csak nagyon keveset és hejette eszel sok húst, tojást, a zsírral se spórolsz pl nyugodtan ehetsz tepertőt, kolbászt, keményebb sajtot akkor egyáltalán nem leszel éhes vagy fél napig egy ilyen étkezés után és emellett fogyaszt :) zöldségeket persze szabad enni szintén akármennyit és még valamennyi gyümölcs is belefér. Nagyon változatos, ha akarod elküldöm az összegyüjtött paleo receptblogok listáját amit közösen gyűjöttünk :)
2013. jan. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
szia :) hallottam már róla, de még különösebben nem foglalkoztam vele.. nem tudtam, mi a lényege meg hogy hihetek-e ennek az "elméletnek", De kíváncsi vagyok, hatásos-e. Elküldheted, megköszönném :)
2013. jan. 22. 20:00
 3/7 anonim ***** válasza:
70%

Igaz fiú vagyok, de azért válaszolok. Kb 16-17éves voltam amikor 1-1,5 év alatt leadtam több mint 50 kilót. Sajnos azóta már 6év alatt visszajött vagy 20, ez azért mert az életmódra nem volt elég időm és pénzem.

Szóval én először otthon csináltam, alap dolgokat mint tornaórán. Mellé nagyon keveset ettem. Napi 2 zsömle, bele valami zöldség meg 1 szelet valami. Mellé napi 5-6liter víz. Mikor megéheztem ittam 1 litert és máris jobb volt. Aztán rájöttem, hogy ez így nem valami egészséges, úgyhogy elkezdtem először futni a háztömb körül. Pár hét múlva egyik havert megkérdeztem ,h nincs-e kedve kondizni járni? Mert egyedül cikinek éreztem h elmenjek. Elkezdtem edzeni, heti 1 pihenőnappal. 4nap kondi, 2nap futás. Persze itt már ettem mellé többet, és igazából mindent, de nem kellett sokat ennem az előző hetek/hónapok kínzásaitól annyira nem fért. Mellé maradt a nagyon sok vízfogyaztás. Szerencsére a bőrömön nem látszódott meg a sok fogyás.

Szóval ha eldöntöd toljad neki, úgy nem lehet csinálni ha sokat agyalsz rajta meg picsogsz, hogy mi miért nem jó. Majd kialakul magától, pár hónap múlva már élveztem is. Lányoknak sok jó lehetőség van. Pl több lány ismerősöm spinningel hónapok alatt szépen lefogyott.

2013. jan. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

szia, igen.. "minden a fejben dől el", mint mondják, a "picsogás" is egy problémám, ezt be is vallom.. tényleg sokat agyalok, hogy "hogyan", "mivel".. de minden téren sajnos ilyen vagyok..

köszi a választ, meg hogy leírtad a saját sztoridat, a mások története is sokszor segített már

2013. jan. 22. 20:13
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is voltam mint te. Én még pluszban össze vissza váltogattam is a különféle hülye diétákat. Én nem vagyok a híve annak hogy valamit kihagyjunk az étkezésből. Én mérlegeltem hogy mitől híztam meg. A sok esti vacsorától. Az adagok nőttem és már semmi nem volt elég. Valakitől hallottam a diétás tányérról. Aminek az a lényege hogy segít visszatalálni a helyes arányokhoz és adagokhoz.Nem rajzoltam a tányérra és nem is vettem ilyet, csak az elvet követem. Egy oldalon olvastam hogy az ebédnél és vacsinál úgy kell kinéznie a tányérodnak hogy a felén zöldségek vannak a másik oldal osztódik a húsokra és a szénhidrátokra. A hüvelyes zöldségeket és a krumplit i a szénhidrátokhoz veszi.Ha eszel levest akkor a levesbetétet is nagyjából bele kell számolni. Tejet, joghurtot és a kefírt külön veszi és lehet napi 3x 2,5 dl inni. Illetve a gyümölcsöt.Amiből a főétkezések után lehet 1 db fogyasztani. Nekem ez bevált segített leszokni a zabálásról, rendszert vitt az életembe. Mellette mozgok is 20-30 percet, de nem viszem túlzásba.
2013. jan. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szia, erről a "diétás tányérról" már én is hallottam, nyáron valami ilyesmit "tartottam be" én is.. nem szeretnék továbbra sem éhezni, egyrészt mert hülyeségnek tartom, másrészt mert a családomban amúgyis lehetetlen :) köszi a választ.
2013. jan. 23. 16:27
 7/7 anonim ***** válasza:
Ettől én nem éhezem hanem segített visszatalálnom a helyes adagokhoz. Mert már nagyon elszálltam. Most látom hogy a mindennapi 2-3 szelet kenyér nélkül is van élet, és hogy eddig mennyi fölösleges dolgot ettem.Tehát ez igazból nem éhezés.Van reggeli , ebéd, vacsora.
2013. jan. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!