Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Napi egy szál cigi kávé mellé...

Napi egy szál cigi kávé mellé nagyon káros?

Figyelt kérdés
Nem mondanám magam dohányosnak,egy héten kb.5 szálat szívok el. A reggeli vagy a délutáni kávém mellé, de hétvégén elmarad a cigi. Ez így nagyon káros?

2013. szept. 22. 13:55
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ha abbahagyom a napi 3-4 kávét, visszaszokhatok a cigire?
2013. okt. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
én neonzöldet szoktam hugyozni
2014. dec. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Ez butaság, hogy 1-2 szál cigi nem káros. Olyan szinten valóban nem, mint aki egy dobozzal szív el, de tudtommal a dobozon nem a doboz teljes tartalmára, hanem arra szálanként lebontva tüntetik fel mit tartalmaz, mennyi nikotin, kátrány, benzol és egyéb vegyületek jutnak a szervezetedbe 1 szál cigin keresztül. Emellett ez az aranyút a függőség felé, a lelki függőség felé elsősorban, ha már kötöd is egy adott cselekvéshez, pl a kávézáshoz. Nálam például az történt, hogy napi 1 kávé és a cigi, rendben. Aztán ahogy egyre több feladatom lett és egyre fáradtabb voltam, a barátokkal is ugy talalkoztunk hogy nahh üljünk be egy kávéra valahova, elofordult hogy napi 2-3 kavet is iszik az ember es ha mindegyik melle ragyujtasz...? Tovabba ez a két dolog egyutt nagyon csunya fogerózióhoz vezet. Egyik volt osztálytársam apukájának csodás fekete ínye van, foga egy sem, es bizony azert mert tobb 10 éven keresztül tolta a kave-cigi kombot. Ha erdekel annyira ez a téma, hogy rakerdeztel, javaslom ha a cigi mellett voksolsz akkor teával helyettesitsd reggelente, az amúgy is jobb reggel, ha a kávé mellett akkor viszont kávézás utan igyál egy pohár szénsavas vizet, mert egyrészt hidratalja a szervezeted, masreszt a csersav karos hatásait elozi meg :) Renelem tudtam segiteni :) u.i: Nem lehet azt mondani hogy minden cigis tudorakos lesz. De 10 tudorakban szenvedő emberből 9 dohányzik ;)
2015. nov. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Csak úgy a tanulság végett, sikerült megtartani a heti pár szál cigiszívást, vagy végül rászoktál a napi rendszerességűre?

2021. jan. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!