Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 14 évesen napi egy kávé az...

14 évesen napi egy kávé az mennyire káros? (Sok tejjel, és cukorral szoktam inni. )

Figyelt kérdés

2013. szept. 6. 22:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát még várhattál volna ezzel a kávé dologgal.. A sok tej és cukor sem jó..
2013. szept. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Így igaz. A tej és a cukor nem veszi el azt az anyagot(koffein)a kávéból,ami ártalmas benne. Csak lágyítja az ízét.
2013. szept. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ha ez az egy káros szenvedélyed van, akkor csináld. túl fogod élni.


mondjuk sima cukor helyett vegyél eritritolt.

2013. szept. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát nem a legjobb, mert ha most egy kávét iszol, akkor 10 év múlva (amikor még mindig fiatal leszel!) már valószínűleg több csésze kell, az meg már nem biztos hogy egészséges. Szerintem próbálj csak néha inni, ha az ízéért iszod, akkor vegyél koffeinmenteset, ha a hatásáért, akkor aludj többet. :)

Amúgy ha a kávéhoz tejet teszel, attól még a koffein benne marad, nem lesz gyengébb (igaz valahol olvastam hogy állítólag kicsit lassabban szívódik fel), szóval attól még lehet erős az a kávé ha olyanra főzöd. :)

Arról nagy viták vannak, hogy a kávé (koffein) árt-e vagy éppen jót tesz, általában meg szoktak egyezni, hogy napi 1-2 csésze nem káros, de nem biztos, hogy praktikus ilyen fiatalon elkezdeni.

2013. szept. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!