Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A cigaretta nem létszükséglet....

A cigaretta nem létszükséglet. Akkor sokan miért szenvednek annyira, mint amennyire mutatják, ha nem kapnak cigit?

Figyelt kérdés

Sok ismerősöm, idegenen látom. Ha nem tudtak pl az osztálytársaim kimenni cigizni a szünetben, már idegeskedtek, szídták a tanárt, ha nem kaptak cigit mástól idegesek voltak, mert "hogy van az, hogy senki nem ad 1 r*hadt szálat!?"

Vagy mentünk haverjaimmal és bezárt a dohánybolt, és idegesek lettek, hogy "mi az, hogy pénteken bezár a dohánybolt ilyenkor! mi a f***é csinálják?"


A cigaretta nem létszükséglet. De akkor miért vannak olyan sokan oda érte?

Úgy szenvednek, mintha szomjan halnának éppen.



2013. szept. 29. 08:10
 1/8 anonim ***** válasza:
42%
Neked lehet nem létszükséglet, mert nem dohányzol, de egy cigisnek igenis az, mivel rá van szokva és nem bírja nélküle ugyanúgy mint víz vagy kaja nélkül.
2013. szept. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
35%
Meleg házban internetezgetni sem létszükséglet. Gondolom mégsem örülnél ha kilakoltatnának.
2013. szept. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Fizikai függőséget okoz, ami elég irónikus, mivel maga a cigaretta "mondja" az emberek agyának, hogy szívjál még cigarettát, azaz önmaga gerjeszti a problémát. Gyakori tévhit az is, hoyga cigi megnyugtat, valójában a hiánya bosszantja fel az embert, megint nem megoldás, hanem a probléma.
2013. szept. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%

Nagyon gyerek vagy még... Az alkohol, drog létszükség? Függőség esétn teljesen más a létszükség, mint egy nem függőnek.

Remélem sosem fogod megtudni milyen az.

2013. szept. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%

Dehogy létszükséglet. A víz, az oxigén az, ez nem.


Mondja már meg valamelyik nagyonfüggő, aki har 2óránként nem kap cigit már a falat kaparja, hogy van az, hogy ha fáradt, 10-12órát is tud úgy aludni, hogy nem kel fel arra, hogy neki cigire van szüksége? ... ja, hogy mégsem olyan erős az a függőség.



valós fizikai függőség nincs, csak pszichés. Én is nyűgös vagyok, ha nem elég sós a rántotthúsom, most ha elkezdenék énis dühöngeni, meg játszanám hogy meghalok, akkor kijelentenénk, hogy a sós húsnak is olyan elvonási tünetei vannak...?

2013. szept. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%
Az alkoholnak bizony halálosak az elvonási tünetei, ha kialakul az igazi függőség. A drogok pedig valóban késztetik az embert, hogy szerezzen be újabb adagot, halucinációt is okozhat, szóval az megint más. De ha a dohányzás is olyan erős függőséget okoz, hogy van az, hogy emberek sok év (vagy akár sok évtizednyi) kemény dohányzás után egyik napról a másikra képese úgy letenni, hogy még csak nem is szenvednek? (pl én..)
2013. szept. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
De, igazából a lakhatás a közgazdaságtanban létszükségletnek számít, ami ha nincs kielégítve, akkor a többit sem lehet :p
2013. szept. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A legtöbb ember, vagy is tapasztalatom szerint akiket eddig kérdeztem, hogy hogyan szoktak rá a cigire, aztmondták akkor szívtak el egyet mikor szomorúak voltak,idegesek, történt valami rossz dolog az életükben és gondolták ez jó lesz. Aztán nyilván ha megint történik valami újra, ahhoz nyúlnának, mert az ad nekik nyugalmat. Én is így kezdtem, aztán mivel ez sűrűn fordult elő, többet is cigiztem, aztán volt hogy csak unalomból, bulikba is stb. stb. Aztán mára már rászoktam sajnos vagy nem sajnos. Illetve ad egy hangulatot szerintem egy beszélgetéshez, maga az érzés amikor letüdőzöd, ahogy meggyullad, ég meg parázslik, ad egy “életérzést”. Nyilván nincs semmi nyugtató hatású a cigibe, csak bemesélik/bemeséljük magunknak.
2021. jan. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!