Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Most rá lennék szokva? Mások...

Most rá lennék szokva? Mások cigisek elmondása alapján, rajtam nem ilyen tünetek jelentkeznek.

Figyelt kérdés

Megkérdeztem akit csak tudtam, és régóta(min 1 éve) dohányzik, hogy mit érez, ha nincs cigije, és nem tud most rögtön szerezni.

Azt mondták, hogy van a hasukban ilyen görcs, egy érzés, hogy feszültek, de nem tudják miért, csak érzik, hogy kéne rágyújtani. És ha rágyújtanak, megnyugvás tölti el őket, olyan jól érzik magukat akkor.


Nos én nem dohányoztam sose hosszú távon, csak egy alkalom volt, mikor 1 héten át minden nap cigiztem, utána már csak ilyen 2-3 havonta, vagy ha megkínáltak.

De én is érzek valami ilyesmit, de nem ilyet.

Nekem az van, hogy fú, mindjárt elmegyek a trafikba, és veszek egy doboz cigit, és hazafele elszívok egy szálat.

De nem érzem magam idegesnek. CÍsak van ez az érzésem, hogy "milyen jó, mikor sétálás közben cigizek... vagy mikor leülök a kertbe és elszívok egy szálat."

Na nekem ez az érzésem van.


De nem érzem, hoyg rá lennék szokva, mert mondom, idegességet nem érzek, csak azt, hogy szeretek nyugiban sétálva cigizni, vagy egyedül leülni valahova, és elszívni egy szálat.


Ez is a függőség jele? Ideges nem vagyok, nikább olyen "de jó lenne" érzésem van.



2013. szept. 30. 10:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Igazából ez akkor derül ki, amikor úgy teszed le, hogy tudatában vagy annak, hogy soha többet nem akarsz rágyújtani! Na akkor jönnek elő igazán a tünetek... én eddig 3-szor tettem le 25 év dohányzás alatt rövidebb-hosszabb időre, még így se egyformák voltak a tünetek.


Most tettem le negyedszerre, szándékaim szerint véglegesen, és most jönnek elő a tünetek a legdrasztikusabban. Nem fizikailag, hanem pszichésen...


Ennyiből nem lehet kijelenteni, hogy függő vagy-e, vagy sem.... ha nem is, de abban az irányban haladsz.


Próbáld ki, hogy stresszes helyzetben meg tudod-e állni, hogy ne gyújts rá! Úgy, hogy elérhető számodra a cigi, de saját elhatározásból nem nyúlsz hozzá...


Ha ez külön hiányérzetet, idegességet okoz, akkor igen, függő vagy. Ha minden gond nélkül megy, akkor nem.

2013. szept. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem vagy rászokva, ne aggódj csak a szertartás miatt gyújtasz rá. F/29
2013. szept. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2#: hidd el, már az is függőség, ha a szertartás miatt...

10 napja vagyok füstmentes, és nem a nikotin hiányzik, hanem pont a szertartás jellegű része.



1. hsz. voltam...

2013. szept. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lassan énis ugyérzem hogy vissza kéne szoknom 7 és fél év füstmentesség utân.
2013. okt. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!