Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Nem akarok cigis lenni, de...

Nem akarok cigis lenni, de néha el akarok szívni 1-2 szálat. Akkor is ráfogok szokni? Nincs vissza út?

Figyelt kérdés

Nem akarok minden nap, héten cigizni. Hanem, csak ha megjön hozzá a "kedvem", ha úgy érzem, most kimegyek elszívok 1 szálat.

De nem akarok minden pillanatban cigizni, mint mások, akiknek az első felkelés után a cigi, lefekvés előtt cigi, várni a buszra=cigi, elmegyek a boltig=cigi.

Na ilyet nem akarok, csak úgy, gondolok egyet, akkor rágyújtok.

Ezt így meg lehet oldani?

Azt mondták ismerőseim, hogy "aha, simán, kb 1-2 hétig, utána majd azt fogom mondani, hogy "áhh, ma elszívtam egyet, akkor már még 1 nem árthat... Lekéstem a buszt, akkor belefér még 1 cigi... Később érnek ide a többiek, amíg várok, egy cigit elszívok."

Azt mondták nekik is így ment.

Nekem is ez lesz.

Valóban így megy? nem nagyon fogom tudni megállni, hogy csak "ha kedvem van" gyújtok rá?

Azt mondták minél többet cigizek majd, annál több kedvem lesz majd.



2013. szept. 30. 12:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Igazuk van az ismerőseidnek, és ha függő leszel, onnantól nem leszel szabad! Nem rászokni meg mindig sokkal egyszerűbb, mint leszokni...


Én most tettem le 10 napja, 25 év dohányzás után...


Mindig szerettem dohányozni, a leszokás okairól nem akarok beszélni, nem lényeges...


De tudom, ha visszaforgathatnám az időt... 1988 telére...nem fogadnám el azt az egy szál szofit...

2013. szept. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

van ilyen ismerősöm aki ezt meg tudta csinálni ... hónapokig tartott nála egy doboz, mert azért arra vigyázott, hogy ne mástól kéregessen


sosem tudtam megérteni, mert én meg a napi két dobozomat nem tudom csökkenteni ... ha nagyon akarod próbáld meg így, de értelmét nem látom, hogy ha valaki nincs rászokva akkor miért akarja (nem sokat változtatnék a múltamból, ha visszamehetnék, de a cigire nem szoknék rá)

2013. szept. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
#1 lám, te is :)
2013. szept. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ne.Mer megbánás lessz a vége...
2013. szept. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Leszoktam 3 éve a cigiről és ~170-180000 szál elszívott cigi után azt mondom, hagyd a pics-ába azt az 1-2 szálat.
2013. szept. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
61%

Akkor van rá esélyed, ha valóban figyelsz a mennyiségre.


Aki soha nem számol, annál szinte biztos, hogy idővel ki fog alakulni egy non-stop cigizési kényszer a kémiai folyamatok miatt, amelyek minden egyes dohányzóban keletkeznek kivétel nélkül, és amelyek arra késztetik a dohányost, hogy egyre több cigarettát szívjon.


Azért van esélye annak, aki fejben eldönti, hogy X szál cigi a maximum hetente/havonta, mert így van mihez tartania magát és tudat alatt amikor például a kávézóban vár valakit, akkor nem fog cigire gyújtani, hanem elolvassa az újságot, illetve ha a teraszon beszélget egy haverjával akkor nem 5 cigit fog elszívni, hanem egyet.


Apró dolgok azok, amelyek elválasztják az alkalmi dohányost a láncdohányostól/hétköznapi dohányostól, viszont ezek a részletek előbb-utóbb kicsúsznak a többség kezeiből.

2013. szept. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
4 éve cigizek... de csak ha kedvem tartja nem függök tőle....igen volt olya alkoholos este hogy 1,5 dobozzal szívtam el mégsem lettem függő....
2013. okt. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
mindenki igy kezdi.1-2 szál,aztán 1-2 doboz :-)
2013. okt. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Sokmindentől függ, pl mennyire vagy hajlamos a rászokásra, 18-20alatt vagy akkor szerintem nenagyon kísérletezz vele, amúgy önfegyelem kérdése.
2013. okt. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Egyetértek ismerőseiddel. Ez olyan mint pölö a csokival.

Ideges vagy,emiatt ha diétázol,hanem,bekapsz 1-2 bonbont.

Másnap is,mert annyira izlett,nem árthat. Na,ha már megettem hármat,még kettő nem árthaat,mmm de finom,na még egyet,ez még nem is sok. AZtán arra döbbensz hogy 100 kilós vagy.

2013. okt. 31. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!