Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Egy doboz cigaretta mennyire...

Egy doboz cigaretta mennyire káros?

Figyelt kérdés
Ki szeretném próbálni a cigit, de titokba tehát nem akarok dohányzó haveroktól kérni egy szálat. Így gondoltam megkérek egy idegen felnőttet egy dohánybolt előtt, hogy vegye meg és akkor megtarthatja a visszajárót (hallottam, hogy sokan így veszik). Nem akarok rászokni (tudom mindenki ezt mondja), de van olyan akaraterőm, hogy ne szokjak rá és később pénzem se lenne rá stb. Szóval ha megvetetem valakivel és kipróbálom akkor az elég lenne de ha már annyit fizettem érte akkor nem akarom kidobni, tehát elszívnék egy dobozzal (persze nem egy nap alatt :D) Ez mennyire káros? És mit csináljak, hogy ne lehessen érezni rajtam? Előre is köszi. 14f

2013. okt. 17. 19:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog neked senki cigit, ha csak nem egy tajparaszt épp akit megkérsz. Fél slukot fogsz belőle szivni, ezért káér venni egy dobozzal, meg ha már ottvan akkor úgy érzed el kell szivjad és félő tényleg rászoksz (egyébként még egy doboz után sem szoksz rá).


Ha mindenáron ki akarod próbálni kérj a dohányzó haverodtól egy szálat, max fizetsz neki cserébe egy ücsit. De szóval nem egy jó dolog s cigi, próbáld ki hogy tudd milyen aztán dobd el a fenébe.

Azt meg nem tudod csinálni hogy ne érezzék rajtad, egy nemdohányzó simán érzi, nem csak a szádon, a ruhádon, a kezeden, egyböl észreveszik hogy cigiztél.

2013. okt. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Sajnos árt, szülők általában észre szokták venni, szerintem ne kezdj el egyedül rágyújtani mert rászoksz, az a gond ennyi idősen ha kipróbálod és elszívsz ennyit nagyobb az esélye a rászokásnak mint 18-20körül és jobban leszel függő, ha beleolvasol több topicban van pár olyan hogy 17-18-20-24vagyok 14óta gyújtok nem bírom letenni.
2013. okt. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Pont azért nem akarok havertól kérni, hogy senki ne tudja max az a vadidegen aki megvenné, az meg nem számít. Azt hallottam a csoki elnyomja a szagot a szájban, ez igaz? A ruha nem számít mert sokan dohányoznak az osztályban és azt mondom cigiztek és hát füstös lett a ruhám. Kidobni meg azért sajnálom mert akármilyen gagyi márka akkir is közel 800 forint amit nem dob ki csak úgy az ember.
2013. okt. 17. 20:06
 4/13 anonim ***** válasza:

Miért ne tudhatná a haverod (ez a szó még ma is azt jelenti mint az én gyerekkoromban?) hogy beleszivtál fél szál cigibe mert kiváncsi voltál milyen?

Egy normális felnőtt sem fog neked cigit venni, aki vesz attól kifejezetten óvakodj, inkább bizz a haverodban mint egy ilyen felnőttben.

2013. okt. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Elsőre biztos nem fogod elszívni azt az egész dobozt, mert nem fog jól esni eleinte a cigi, tényleg kérj a haverodtól 1 szálat, megkéred ne szóljon senkinek róla... De ha már mindenhogy dobozt akarsz, akkor a lehető leggyengébbet vetesd meg valakivel.
2013. okt. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én unokatesómmal próbáltam ki. Szerintem is kérj egy szálat egy haverodtól. Vagy ha van egy haverod aki ki akarja próbálni, mint te, és vele vegyél egy dobozt, döntsétek el kinél legyen aztán osszátok szét vagy nem tudom.

Én most azt csináltam, hogy egy haverommal vettünk egy doboz és szép apránként szívjuk el. Mondjuk ő naponta szív, de én inkább heti 1x. És ha megkívánok egyet csak szólok neki, hogy toljunk egyet.

Egyébként egy doboztól nem szoksz rá, meg nem is fogod kívánni a 3-4-ik szálat, szédülni fogsz mint állat, hányingered lesz. Persze nem olyan rossz, meg megvan a feelingje, csak ne egyedül szívd.

Ja, és akik itt mondják az tiszta hülyeség, hogy nem veszi meg senki. Kb mindenki megveszi, legalábbis aki a nemzetibe megy az vesz nektek. Múltkor egy fullos csajt kértünk meg. Persze ő is mondta, hogy nem szívesen, de véglis nekünk megvan a Camel. :D

2013. okt. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A Keletinél 500Ft-ért is vehetsz és bárkinek odapasszolják ;) Igaz, csak ukrán-orosz cigi van.


Sztem sem fogsz elszívni egy dobozzal, legfeljebb hetek-hónapok alatt. És nem fogsz tőle rászokni sem. Tapasztalatból mondom, hogy a rászokás társaság függő. Vagy ha egy adott élethelyzethez tudod társítani: például, ha szomorú vagy, akkor mindig rágyújtasz.

Amúgy moss kezet utána szappannal, öblítsd ki a szádat, moss arcot és vegyél be egy mentolos rágót! Bár nekem úgy se vették soha észre, ha nem csináltam semmit.

2013. okt. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

De, ha veszel akkor csak szürkét. Az a leggyengébb. Attól is köhögsz mint aki meg akar halni, de legalább nem szédülsz annyira mint egy kék cigitől.

Én mondjuk piros viceroy-al kezdtem, mert haverom már régebb óta cigizett. Azóta már én is a piros/barna cigit szívom.

2013. okt. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ja és mondjuk menj el bringázni és csináld úgy, hogy a jobb vagy épp bal kezedbe van a cigi és lógatod a kezed (1kézzel fogod a kormányt.) Amikor beleszívsz a vállad felett fújod el a füstöt. Én semmit sem csináltam csak még utána 20 percet bicikliztem és senki sem vette észre.
2013. okt. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hogy mennyire káros?

Most erre hogyan válaszoljunk? 10-es skálán vagy mi?

1 dobozba nem fogsz belehalni. Abba sem, ha egy évig mindig ezt csinálod.

Viszont rá fogsz szokni. Azt mondják, akkor szoktál rá, amikor megveszed az első doboz cigidet.

Aki nem dohányzik annak ezt nehéz elképzelni, és nem tud mást, csak beszólni, hogy a cigi nem is jó, hogy lehet arra rászokni... Hát így!

2013. nov. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!