Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Valakinek sikerült ez? Www.Fus...

Valakinek sikerült ez? Www.Fustmentesen.hu/

Figyelt kérdés
2013. okt. 19. 11:04
 1/4 anonim ***** válasza:
ismerek két embert aki igy szokott le de az egyik visszaszokott 1-2 év után. De a legtöbb ember mindenféle humbukk nélkül szokik le szimplán akaraterövel. Annál hatásosabb "szer" nincs.
2013. okt. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az akaraterő egy baromság. A dohányzás abbahagyása nem egy egy Petőfi vers, hogy akarattal ráveszem magam, hogy megtanuljam. A dohányzás ennél összetettebb lelki folyamat. Ha akarattal próbálkozol, csúfos kudarcot fogsz vallani, csak fölöslegesen fogod magad stresszelni, mert irtózatos elvonási tüneteid lesznek.

1. A dohányzásra úgy kell tekintetni mint egy tökéletesen hasztalan és értelmetlen tevékenységre, ami bábot csinál belőled és főleg rabszolgát.

2. A dohányzás abbahagyását felszabadulásnak, ajándéknak kell tekinteni, nem veszteségnek.

3. Meg kell érteni, hogy a dohányzás semmi pluszt nem ad, a hozzá kapcsolódó jutalomérzet csak egy illúzió. Nem a cigi enyhíti a gondjaidat.


Allen Carrnak lényegében ez a módszere. Ha ezeket az alapgondolatokat megérted, akkor nagy valószínűséggel sikerülni fog letenni. Ha úgy állsz hozzá, hogy összeszeded az akaratodat és fogcsikorgatva megpróbálod megállni a cigizést, akkor azt fogod érezni, hogy ölni tudnál egy rohadt szálért és el fogsz bukni. Allen Carr módszerét ajánlom és némi ideiglenes nikotinpótlást, ha kritikus a helyzet.

2013. okt. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Pedig a legtöbben akaratból szoknak le, és sokaknak igenis megy én 5és fél éve szoktam le igy. Hétfő este még nem terveztem kedd reggel ugy keltem fel hogy megpróbálom. Nem mondtam hogy én most aztán leszokok, de az tény hogy tudtam ha 1 napot kibirok akkor a többi is menni fog (elötte a legnagyobb betegen is cigioztem mert ne birtam ki és ha én valamit eldöntök igazán akkor ahhoz tudom is tartani magamat. Na ez az akaraterö és önuralom az tény hoyg sokakban nincs elég önuralom. AKi igy nem tud annak érdemes kipróbálni mindenféle módszert. de pont multkor volt szó erröl egy műsorban és ott azt mondták hogy aki segédeszközzel szokik le annál nagyobb az esély a visszaesésre mint annál aki akarateröből. Ahogy az sem mindegy hogy nikotin függő vagy vagy megszokás függő. én megszokás függő voltam igy nem is igényeltem sem tapaszt sem semmit, de azt mondják a megszokás függőnek nehezebb a dolga, aki nikotin függő azon sokat segit a tapasz.
2013. okt. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha olvastad volna Allen Carr módszerét, egy percig se szenvedtél volna, mert azt kötve hiszem, hogy jól érezted magad az elvonási időszakban, a híres akaraterő módszereddel. Az akarat és az elszántság szép erény, de nem egy függőségtől való megszabadulásban. Mondom ezt úgy, hogy én is próbálkoztam a vasakarat módszerrel és rohadtul büszke voltam magamra: mindenkinek reklámoztam, mekkora arc vagyok: közben meg majd meghülyültem egy szál cigiért és közben titokban sírtam, mert úgy éreztem, le kell valamiről mondanom. És persze vissza is szoktam, mert nem úgy tekintettem a dologra, hogy örülnöm és vigadnom kell, hanem a fogamat csikorgattam és vágyakoztam a cigi után. Gyűlöltem és irigyeltem minden dohányost, hogy de jó nekik, hogy ők bezzeg bagózhatnak, aztán az első alkoholos bulin rá is gyújtottam.

Aki akaraterőből szokik le, igazából soha nem szokik le. Nagyon sok olyan személyt ismerek, akik "megemberelték" magukat és vagy orvosi utasításra vagy valamilyen más motiváció (pénz, férj-feleség zsarolja..stb) miatt abbahagyták a "megállom és nem gyújtok" rá módszerrel. Nos, ők azok, akik még 20 év után is mondják, hogy a bagós bagós marad, és bármikor újra tudnák kezdeni. Persze ők szoktak a legjobban prédikálni, ha valaki dohányzik, ők köszmögnek legfeltűnőbben, ha valaki rágyújt mellettük. Ezt el kell felejteni, kedves kérdező. Olvasd el a Carr könyvet és megérted.

2013. okt. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!