Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Olvasgattam a neten a dohányzá...

Olvasgattam a neten a dohányzással kapcsolatban. Ledöbbentem. Aki nem dohányzik, az a dohányzás ellen van, aki pedig dohányzik, az a nem dohányost basztatja. Egy darab k*rdésem lenne : 1. ) Miért van ez igy?

Figyelt kérdés

Kiegészités

Mikor dohányoztam, tiszteletben tartottam a nemdohányzókat, és nem mondtam nekik, hogy "ti is meg fogtok halni.."

Most, hogy nem dohányzok, nem kampányolok a dohányzás ellen,

és nem utáltam meg a dohányosokat.



2013. okt. 22. 14:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Mert az exdohányos ismeri mindkét perspektívából a dolgot, így bölcsebben tud értékítéletet alkotni. Mondjuk azt meg kell hagyni, nincs rosszabb egy prédikáló exbagósnál, sajnos sok ilyen van. Én is úgy vagyok mint te amúgy, a bagósokkal szemben őszinte részvétet érzek és sajnálom őket a függőség miatt, mert rettenetes dolog. Ha kikérik a véleményemet, szívesen segítek nekik tanácsokkal, de csak jóindulatúan, soha nem erőszakoskodom.
2013. okt. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Csak az b_sztat valakit egy függőség miatt, aki nem tudja, milyen az. Én pl. középiskolás koromban cigiztem 2 évig, aztán mikor a Viceroy árát felemelték 385 Ft-ra, akkor már sokalltam, ezért nemes egyszerűséggel abbahagytam, egyik napról a másikra. És egyáltalán nem esett nehezemre, ezért én is prédikáltam azoknak, akik nem tudtak leszokni.

Aztán az egyetemen rászoktam a koffeinre, amiről most le kell szoknom a vérnyom a vérnyomásom miatt. És borzasztó nehezen megy!!! Van, hogy pár napig vagyok tiszta, van hogy akár 2 hónapig is... De mindig visszaesek. Egy nehezen induló reggel, egy kényszerű korai kelés és már ciccen is az energiaital a kisboltban.

Szóval amióta tudom, milyen egy valódi pszichés függőség, azóta én se piszkálom a bagósokat.

2013. okt. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!