Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 13 évesen havonta 1 szál,...

13 évesen havonta 1 szál, lehet vmi bajom?

Figyelt kérdés
Am lehet csak 3 havonta 1. :) 13/L
2013. okt. 23. 11:22
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:

Havonta 1 szál = évente 12 szál

3 havonta 1 szál = évente 4 szál


Ergo egy év alatt egy csomagot sem szívsz el, míg más naponta elszív egy-két csomagot.

Viszonyíts, következtess.


S persze amúgy ne gondold , hogy más nem így kezdte.

2013. okt. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi bajod, de ha ízlik akkor kívánni fogod, és többet akarsz majd. Szerintem még várj vele!
2013. okt. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
77%
Bajod nem lesz,de ez az egyenes út a rászokáshoz.
2013. okt. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
nem érdekel ki kezdte igy mert én nem akarok rászok ni nyáron csak 1 darabot szivtam de annak is a felét mert barátnőmmel:), és nem is akarok többet:)
2013. okt. 23. 11:30
 5/37 A kérdező kommentje:
Nah akk ost láttam jött még válaz én 3.os voltam mikor kipróbááltam akkor 5 hónapig minden hétvégn kb utána lebuktunk, de nem is kkellett, akár most is akármikor tudnék de nem kell :)
2013. okt. 23. 11:32
 6/37 A kérdező kommentje:
am köszi mindenki :))
2013. okt. 23. 11:32
 7/37 anonim ***** válasza:

Elvileg, szigorúan matematikailag nézve a dolgokat egy szál is okozhat problémát. Végső soron lehet, hogy pont az a méreganyag-többlet, ami abból az egy szálból kerül a szervezetedbe, pont az ad egy löketet egy sejtcsoportnak, hogy elrákosodjon.

Ez persze matematika, ilyen szerencsétlen véletlen a való életben nagyon valószínűtlen. Mondhatjuk azt, hogy ennyi még nem jelent problémát. Kevesebb, mint századannyi cigit szívsz így, mint egy átlag dohányos. Azaz kevesebb, mint századannyi a valószínűsége, hogy valami bajod lesz tőle.


Arra viszont nem mernék mérget venni, hogy ez a "havonta 1 szál" így is marad. (A helyzeten az se változtat, ha ezért a válaszolókat flegma módon leoltod.) Vannak emberek, akik tudják kontrollálni, és nem szoknak rá. Én tavaly elkezdtem cigizni, jó érzés volt, ízlett, de 3 nap után abbahagytam, mert egyrészt nem ért meg annyi pénzt, másrészt meg még káros is. Azóta sem hiányzott, nem vágyakoztam rá, hogy újra cigizzek. Viszont ezzel sokan nem így vannak. Sokan ha már egyszer kipróbálták, nincs, ami visszatartja őket, hogy rászokjanak.

Persze, havonta 1 száltól még nem leszel dohányos. De ahogy idősebb leszel, főleg amikor eléred azt a 16-18 éves kort, egyre kisebb lesz a visszatartó erő. Meglehet, hogy már nem fogod tartani magad a havonta 1 szálhoz. Megkínál valaki, hiába lenne az a hónapban a második vagy harmadik, nem fogsz nemet mondani, mondván "csak 1 szál". De egyre több ilyen "csak 1 szál" lesz. Nem te lennél az egyetlen, aki végül így szokott rá a cigire.


Nem azt mondom, hogy ez feltétlenül így lesz. Remélem, tényleg maradsz a havonta 1 szálnál, és nem lesz belőled dohányos.

De tény, hogy nagyon sokan kezdték így, mint te. Ráadásul 13 éves vagy, és tapasztalat, hogy aki ebben a orban már dohányzik, az az életkor előrehaladtával egyre kevésbé fogja korlátok közé szorítani a cigit.

2013. okt. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:

# 7 - Ugyanezt gondolom én is, de 13 évesen senki sem szereti a prédikálást.


Mindegy, idővel akinek van esze hozzá, az újragondolja a dolgokat; akinek viszont nincs , annak úgysem számít.

2013. okt. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
Az a gond hogy a rászokás valószínűségét növeled ha ilyen fiatalon rágyújtasz akármennyire is, ha megnézed a többi kérdést több olyan is van hogy valaki nehezen vagy nem tudja letenni 18körül mert korán kezdte. Fejlődésben lévő szervezeted van szerintem 18-20ig kerüld ha van rá egy mód. Én 19évesen próbáltam ki nem szoktam rá. F/29
2013. okt. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
Ha bp-i vagy akkor 1 hónap alatt sokkal de sokkal több kipufogó füstöt és egyéb káros anyagot szívsz magadba mint 1 szál cigivel...
2013. okt. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!