Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Egyes emberek, hogy tudják...

Egyes emberek, hogy tudják kifizetni a cigarettát?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Mostanában kicsit ideges lettem, hogy várok a buszra a pályaudvaron és nem tudok olyan helyre állni, hogy ne legyen füstszagom. Tele van minden dohányosokkal. Sokszor olyan szakadt emberek szívják a cigit, akiből azt se nézném ki, hogy dolgozik. Hogy tudják kifizetni a folyton dráguló cigarettát? Minden héten az van a tv ben, hogy megint emelkedik a cigi ára. Nem tudom pontosan de olyan 800-850 ft körül vannak az olcsóbbak. Az napi egy dobozzal havi 25000 forint kb. Hogy tudják ezt sokan kifizetni azok akik nem dolgoznak vagy minimálbérért dolgoznak? Persze aki keres 250-300 ezer forintot annak nem nagy dolog de azok nem is ilyen szakadtak.

2013. okt. 23. 12:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%
máson spórolnak. Ez függőség, ez az első. Lehet, hogy ruhát nem vesz, vagy nincs hitele vagy kaján spórol. Nekem is őrült nagy pénzkidobásnak tűnik.
2013. okt. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
73%

Egyes emberek hogyan tudják kifizetni a szeszes italt?

Egyes emberek hogyan tudják kifizetni az autó fenntartását?

És még rengeteg dolog van, amit mindenki a maga igénye szerint old meg.

Amúgy nem is lehet már dohányozni busz megállóban, de pályaudvaron sem.

2013. okt. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
2-es, ezt azoknak mond akik annak ellenére, hogy tilos ott szívják. Az autót meg ne keverjük ide, akinek nincs pénze arra, hogy autóval járjon az jár busszal, akinek arra sincs az jár gyalog. Az alkohol viszont tényleg ugyan olyan mint a cigi, csak azt nem látja az ember mert vagy otthon iszik vagy a kocsmába. A cigjt viszont mindenhol szívják aztán jó érzéssel eldobják a csikket, ezt megcsinálják naponta húszszor és nem értem, hogy van erre pénzük.
2013. okt. 23. 12:59
 4/18 anonim ***** válasza:
Mondjuk nem vesz cigit, hanem dohányt és tölti. Így sokkal olcsóbb. Vagy vesz csempész dohányt/cigit, esetleg házilag termesztett dohányt. Jó néhányan belekezdtek, mert megéri.
2013. okt. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
82%

Úgy, hogy a függőség az első. Mikor megkapja a fizetését (vagy a segélyt, vagy a munkanélküli járadékot vagy akármit), akkor először a cigit veszi meg. És csak utána jön a kaja, a ruha stb. Nem pedig fordítva.

És igen, baromira szánalmas.

2013. okt. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
46%
Amíg nem voltál DROGFÜGGŐ, addig ezt nem értheted. Ne is akard. A függő akkor is ki fogja fizetni a függése tárgyát, ha az ennivalót kell nélkülöznie. Bocs, de tipikusan az az ostoba, szűklátókörű antidohányos vagy, aki egy magasabb platformról prédikál anélkül, hogy bármiféle tapasztalatnak, dolgok mögé látásának lenne birtokában. Mielőtt nekem is papolsz, én már leszoktam, de nagyon jól tudom, miről szól ez. A dohányosnak hathatós segítséget kellene nyújtania a kormánynak és az egészségügynek a leszokásban, nem b*sztatni őket, ez lenne a megoldás. Na köszöntem.
2013. okt. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
26%
Egyébként nem tudom, melyik bolygón élsz. 2012. január 1. óta semmilyen nyilvános helyen (pályaudvarok, BKV-megállók) nem lehet rágyújtani...
2013. okt. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
83%
Tudod, én meg a belem hánynám ki néha, amikor tömegközlekedésen ital "nemes" illata terjeng körülöttem. Sőt, a belvárosban fáj néha a kipufogógáz illata. Sosem fogsz szagtalan környezetben élni .
2013. okt. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Igen soha nem lesz szagtalan a környezet de az felháborít, hogy annak ellenére, hogy tilos a pályaudvaron dohányozni a képembe fújja a füstöt. Az is igaz, hogy ebből a szempontból antidohányos vagyok, viszont ha kultúráltan dohányoznának az emberek azzal nem lenne bajom, otthon a szobába nyugodtan szívja, engem az nem érdekel nem is zavar de ne fújja már rám. Ez a függőségduma meg nagyon elcsépelt, nagyon gyenge jellemre vall ha valaki nem tudja abbahagyni. Édesanyám kb 20 éve cigizett pár évig de simán letette, pont azért mert akkor se volt olcsó. Sőt nagyapám hosszabb ideig dohányzott aztán megszületett a fia (apám) és akkor letette mert nem akarta, hogy a fia ezt lássa. Csak akarni kell nem sírni, hogy jajj függő vagyok.
2013. okt. 23. 14:07
 10/18 anonim ***** válasza:
Kérd meg, hogy álljon odébb, mert a megállóban tilos dohányozni. Ha nem teszi, hívd ki a rendfenntartó szerveket. Írjál levelet, hogy a te megállódban minden reggel ugyanazok az emberek cigiznek, jöjjenek ki és büntessenek. Biztos vagyok benne, ha egyszer-kétszer megbüntetnek valakit, utána odébb fog állni.
2013. okt. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!