Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Egyes emberek, hogy tudják...

Egyes emberek, hogy tudják kifizetni a cigarettát?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Mostanában kicsit ideges lettem, hogy várok a buszra a pályaudvaron és nem tudok olyan helyre állni, hogy ne legyen füstszagom. Tele van minden dohányosokkal. Sokszor olyan szakadt emberek szívják a cigit, akiből azt se nézném ki, hogy dolgozik. Hogy tudják kifizetni a folyton dráguló cigarettát? Minden héten az van a tv ben, hogy megint emelkedik a cigi ára. Nem tudom pontosan de olyan 800-850 ft körül vannak az olcsóbbak. Az napi egy dobozzal havi 25000 forint kb. Hogy tudják ezt sokan kifizetni azok akik nem dolgoznak vagy minimálbérért dolgoznak? Persze aki keres 250-300 ezer forintot annak nem nagy dolog de azok nem is ilyen szakadtak.

2013. okt. 23. 12:46
1 2
 11/18 anonim válasza:
Nem tudom én is átváltottam dohányra ezer forint és 30 szál minimumde ha ügyes vagy akár 40 is kijön belőle + a hüvely 200 forint
2013. okt. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Ilyen körülmények között élek, gyűlölök is otthon lenni.

Ha van cigi, akkor ha jut pénz kajára, akkor van van, ha nem, akkor nincs.

Ha nincs cigi, akkor nem számít semmi, csapkod, nem eszik, leszar mindent.

2013. okt. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

nálunk melóban a főnök(én) lexarja, ki mikor hol gyújt rá, csak a munka ne álljon meg, van olyan 50es családapa munkatársam, aki már 4 éve úgy tolja hónapról, hónapra, hogy 5.én megkapja a fizetést(nettó 100- 120), abból egyből megveszik a feleségével maguknak a havi cigiadagot, fejenként 40-60doboz(csempész) a felesége pénzéből kifizetik a rezsit, egész hónapban kenyér felvágott és fehérbor, vizet egyáltalán nem iszik, én nem engedem, hogy meló közben alkolt igyon, így nyáron még a 40 foban is csak alig alig hajlandó vizet inni... ha a lányuknak új ruha kell, vagy bármi, akkor menjen el dolgozni... amin végkép kiakadtam, most nyáron azért kellett a 13éves kislányuknak feketén munkát vállalni, hogy meg tudja venni magának a tankönyveket...

De persze megy a panaszkodás naphosszat, hogy ebben a rendszerben nem lehet élni, nincs pénz semmire, ezzel egyet is értettem ameddig dohányoztam, viszont mióta leszoktam érdekes módon mindig van pénzem mindenre...

2013. okt. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Hát ez nem semmi amit az utolsó válaszoló ír. Én a helyedbe szóltam volna a gyámhivatalnak, hogy a gyerek feketén dolgozik apuka alkoholista lehet, hogy jobban járt volna a gyerek, nevelőszülőknél. Az viszont tényleg úgy van, hogy a dohányzó ismerőseim sokkal többet panaszkodnak mint a nemdohányzó hasonló keresetű ismerőseim.
2013. okt. 23. 22:43
 15/18 Tomi90 ***** válasza:

Egyáltalán nem biztos, hogy több pénze van annak aki nem dohányzik. Ha pl. van egy autója (vagy több) annak a fenntartási költsége simán elviszi a cigi árát. Több leszokott ismerősöm van, akiknek mindig azt mondták milyen sok pénze lesz majd ha leszokik, de nem lett. Elmegy másra. Gyors kajákra, chipsre, piára stb. Ezeknek sincs több értelme és az egészségre ezek is ártalmasak. Senki sem teszi félre azt a havi 10-20 ezer forintot.


Egyre többen szívnak csempész cigit, ami feleannyiba kerül, kb. 400 ft. Vagy töltik a dohányt, az is ennyire jön ki kb. egy dobozzal. Van aki kínjában már borzalmas szivarkát szív, ez is 400 ft. Olyat is ismerek, aki magának termeszt dohányt, úgy még olcsóbb. Vagy kevesebbet/erősebbet szívnak.


Könnyű úgy szövegelni a cigiről való leszokásról, hogy sosem cigiztél. Borzasztó nehéz leszokni róla.

2013. okt. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy a dohány bárhol megterem és fillérekből előállítható.
2013. okt. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Úgy hogy ez bizony függőség, és mint minden függőnél, ez prioritást élvez, minden más előtt. Ismerek családot, ahol elmegy naponta minimum 2 doboz cigi, pedig minimálbér alatti összegekből élnek, amint van pénz vesznek cigit, utána meg jön a kunyerálás hogy valaki adjon 200Ft-ot tejre a gyereknek, meg vegyek nekik 1 kiló kenyeret mert nincs mit enni otthon.
2013. okt. 28. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Ezek az emberek nem a trafikban megvehető magyar zárjegyes drága cigit fogják venni, hanem a csempészett ukránt 400 forintért. Így már csak havi 12 000 ft.


Vagy vesz 1 kiló házi dohányt 5-6 ezerért és magának tölti. Ez elég másfél-2 hónapra is, így hüvellyel együtt kb. 5 ezret költ rá egy hónapra.

2013. okt. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!