Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Januártól tényleg 1400 lesz...

Januártól tényleg 1400 lesz egységesen minden cigi a dohányboltokban?

Figyelt kérdés
2013. nov. 11. 20:52
1 2
 1/14 gömbicica ***** válasza:
23%
csak már látnám. remélhetőleg a lélektani 1000 FT-os határ felett kevesebben vásárolnak majd.
2013. nov. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Forrás?
2013. nov. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Milyen lélektani 1000 forintos határ? Valakire komolyan hat ez a hülyeség hogy valami 990 Ft vagy 1000?
2013. nov. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
ezt az 1000 forintot hagyjuk már,már most annyi szinte,most 100 forint mit számít?Havi szinten 1-2000 forintot?Aki 900-ért megveszi,az 1000-ért is megfogja
2013. nov. 11. 21:06
 5/14 anonim ***** válasza:
58%

1-es. neked ugyan mi közöd van hozzá, hogy más, azért a pénzért, amiért megdolgozott mit vesz?

Annyira undorító ez a remélem, hogy drága lesz hozzáállás.

Aki nem akar leszokni nem fog, akkor se, ha 2000 ft-lesz. akkor másra kevesebbet költ, de nem szokik le.

szánalom az ilyen fajta hozzáállás, mint amit te is mutatsz..

De, hogy túllépjek ezen a jóindulatún, és a kérdésre is válaszoljak, én még nem hallottam, hogy egységesen 1400 lenne.

2013. nov. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Tényleg nem. Egyébként sem hinném hogy valaki a dohányboltokban vásárolna. Szerintem mind csődbe fog menni.
2013. nov. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
19%
Hol vásároljak akkor ha nem dohanyboltban? Valami cigánytól csempészárut?
2013. nov. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 gömbicica ***** válasza:
28%

Kedves ötös!

Tudod, mikor jószándékkal igyekeztem egy családnak segiteni, mert állitólag nagyon szarul állnak, sok gyerek miegymás, be-bevásároltam tejet,vajat,gyümölcsöt, yoghurtokat, stb, mikor mire volt anyagilag lehetőségem, és megláttam, hogy dohányos is van a családban, na onnantól kezdve nem vittem semmit.

le lehet pontozni, lehet utálni. bocsi.

amig a családban a gyerek elől veszik el a jobb lét reményét, havi 30x1400 (?) forintot, akkor nem tudok tapsolni. ne haragudj.

Aki meg "magányos farkasként" él, tőlem elszivhat percenként is egyet. Rohadtul nem tud érdekelni.

Mindenki azt csinál magával amit akar. De ez esetben, ha netán tán ebből kifolyólag beteg lesz, akkor keresse meg a gyógyitására valót és tegye félre, ha netán szüksége lesz rá, legyen mihez nyulni.

ha meguszta, akkor jó sok spórolt pénze lesz, amiből elmehet nyaralni,stb.stb.


Bocsánat, már nem a kérdéshez tartozott.


Esetleg meg lehet kérdezni a témával kapcsolatban az alábbi elérhetőségek valamelyikét

[link]

2013. nov. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki függő, akkor is meg fogja venni, ha több ezer Ft lenne a jövőben egy doboz. De ha maga a dohány, amit manapság tölteni szokás lenne annyi, akkor is megvennék. Leülnének, költségvetést csinálnának, és valahogy kiszorítanák, még ha az étkezés, ruházkodás színvonalának rovására is megy. Esetleg nagy kínlódva redukálnák a napi mennyiséget. Ördögi dolog ez, tudom milyen, mert én is szívtam 14 évig, igazi függő voltam, nem partidohányos. Egyetemista koromban, amikor kezdett fogyni az amúgy is kevés pénzem, inkább megvettem vacsira a leggagyibb párizsit teszkós zsömlével, hogy a cigi meglegyen és ne tarhálni kelljen. Pedig a cigi árából (akkoriban volt 600 ft körül) nyugodtan vehettem volna egy finom pizzát vagy elmehettem volna a menzára, ahol finom, laktató és meleg ételt kapok. De nem, a cigi kellett és rémülettel töltött el, hogy cigi nélkül maradok. Borzalmas és szánalmas dolog ez. Mindenkinek javasolni tudom, hogy szedje össze magát és hagyja abba.
2013. nov. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Tomi90 ***** válasza:
Nem lesz 1400, főleg a választások évében :D Talán nem a dohányosokra kéne haragudni, hanem az államra, aki adhatná 200 ft-ért is, ha nem akarna nyerészkedni. Az ár 80%-a (600-700 ft!) jövedéki adó+ áfa. (És miért kell rögtön feltételezni, hogy egy doboz elmegy egy nap?!?) Persze káros, de azért elég bicskanyitogató már, hogy ha lyukakat kell betömni a költségvetésben, MINDIG az a hatalmas ötlet, hogy "emeljük a jövedéki adót". Ezzel a legszegényebb rétegeket nyomorítják meg, mert köztük legmagasabb a dohányzók aránya.
2013. nov. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!