Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A mentolos cigarettáktól...

A mentolos cigarettáktól nagyobb eséllyel lehetünk impotensek, mint egy simától?

Figyelt kérdés

Ezt csak hallottam, de nem tudom mennyire igaz.


Azt is hallottam, hogy a pattintós cigarettákra (a szűrőben el kell pattintani egy mentol darabot, nem a dohány mentolos) ez nem vonatkozik, mert nem a dohányban van a mentol.



2013. nov. 12. 16:59
 1/1 anonim ***** válasza:

"Nem lehetünk benne biztosak, minek kapcsán terjedt el a vélemény, ami szerint a mentolos cigaretta a férfiasságra nagyobb hanyatló hatással lenne, mint a normál cigaretta. Egy lehetséges magyarázat az lehet, hogy amikor a nagy gyártók a vékony cigarettákat kezdték mentolos ízesítéssel ellátni, akkor főleg a női vásárlókat igyekeztek bevonni, így elsősorban ők fogyasztották ezt a terméket. Amennyiben belegondolunk, ma is furcsán hat, ha egy férfi slim-cigarettával a szájában mutatkozik valahol.

"A másik magyarázat a felmérésekre alapoz: akik kizárólag mentolos dohányt szívnak, azok egyrészt több ideig tartják magukban a füstöt, így károsabban hat rájuk. Másrészt ezen fogyasztók nagy része nem csupán gyorsabban, hanem gyakrabban is rágyújt, mint mások, így evidens, hogy nagyobb százalékban jelentkezhet náluk az impotencia."


[link]

2013. nov. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!