Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Le szeretném tenni a cigarettá...

Le szeretném tenni a cigarettát. Tapasztalatokat tudnátok mondani, kiknek már sikerült, vagy próbálják letenni?

Figyelt kérdés

Nem vagyok nagy dohányos, de valamelyik nap reggel 8-kor rágyújtottam, majd a következőt csak este 11-kor, de mielőtt megtettem volna úgy vettem észre, mintha a pulzusom lehiggadt volna.

Jelentkezhet ilyen hamar jó következménye?

Íz és illatérzékek javulását mikor lehet észrevenni?



2013. nov. 28. 23:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Igen, nagyon hamar jelentkezik javulás. A pulzusnál a leghamarabb. Az ízérzékelés és a szaglás pár nap után javul jelentősen. Mármint hogy ha egyáltalán nem gyújtasz rá, utána pár nap. Nagyon nagy élmény. Pár hét után már hihetetlenül jobban érzed magad fizikálisan. Azon fogsz csodálkozni, hogy nem vetted észre amíg cigiztél, hogy mennyire tré állapotban vagy.
2013. nov. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! Nagyon jól hangzik, már csak az asztalra kéne csapnom. :)
2013. nov. 29. 00:13
 3/13 anonim ***** válasza:
nagyapám dohányos volt, ha jól tudom nagymamám miatt szokott le a cigiről, gondolt egyet és másnap nem szívott cigit, azóta egy szálat se szívott el mióta elhatározta, mondta hogy ő nem hiszi el hogy nem lehet leszokni a cigiről, meg hogy olyan nehéz lenne, nem kell nikotintapasz se
2013. nov. 29. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Tomi90 ***** válasza:
Szerintem napi 2 száltól nem megy változik az ízlelésed és szaglásod, ahhoz jóval többet kell szívni. Nekem napi fél doboz megy el, de nem vettem észre ízlelés vagy szaglás változást.
2013. nov. 29. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem napi két szálat szív a kérdező, csak egy napjáról tett említést. Nem mintha tényleg nagy dohányos lehetne úgy, hogy minden gond nélkül ennyi szünetet hagy két cigi között.:)

Amíg dohányoztam én sem vettem észre, hogy rosszabb lenne a szaglásom, vagy az ízérzékelésem. Biztosra vettem, hogy nekem így is szuper szaglásom van. Aztán mi után abbahagytam a cigit néztem nagyokat, hogy hoppá, ezt meg azt az illatot, szagot eddig nem is éreztem. Mondanom sem kell azt hiszem, hogy a tömegközlekedés ezt követően egészen pokoli élmény lett:D Előtte is éreztem a nagyon büdöseket, de most már szinte minden második emberen érzek valamilyen kellemetlen szagot. Gondolkoztam is rajta, hogy talán vissza kéne szokni:D De a bőröm simasága, meg a legalább 5 év fiatalodás sokat nyom a latba:)

2013. nov. 29. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nincs mas mod hidd el.Csak az, hogy matol nem szivsz tobbet.Az elso honap brutalis ezt igerhetem.De utana mar fizikailag nem hianyzik.Harom evekre szoktam abbahagyni azutan par honapra mindig visszaesek de azutan ujra iszonyatos erovel de megint leteszem.Anyukam ot eve letette es azota egy szalat sem..ilyen is van.Az egeszsegugyi elonyei egyertelmuek!! Kitartas.Meg ma kezdd el.Hajra!!
2013. nov. 29. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Amikor leszoktam, a pulzusom már az első cigi nélküli héten beállt 75-80-ra (azelőtt folyamatosan 100 körül volt)és szinte rögtön jobban éreztem az ízeket, illatokat is. És én nem napi 2 szálat, hanem gyakran egy egész dobozzal is elszívtam...
2013. nov. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A szaglás és az ízlelés hetek múlva javul kifejezetten. Mondjuk napi 2 szál cigiről való leszokásnál jelentős változásokat nem fogsz tapasztalni, de természetesen jól teszed, hogy abbahagyod, hülye és értelmetlen beidegződéstől szabadulsz meg. Én 8 hete nem dohányzom lassan 13 év aktív dohányzás után (ez nálam nem éppen napi 2 szál volt...) és abban érzem a változást, hogy jobb a szaglásom és sokat tisztult a hangom. Én nikotinos rágót rágtam, de lassan már ezt is elhagyom. Ma pl. el is felejtettem rágózni :)
2013. nov. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Na és igen, az 5-öshöz hasonlóan nálam is egészen új dimenziójába lépett a BKV-használat. Iszonyatosan büdösek az emberek, érzem az utcán is a húgyszagot, csöves szagot, és a legviccesebb, hogy az állott cigifüstöt is. Képzelem, mi lesz nyáron. Ez azért annyira nem jó.
2013. nov. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Az 5-ös jól gondolta, nem napi 2 szálról van szó, csak az egyik napomról tettem említést. De így visszaolvasva tényleg fura az első mondatom. :)

Igazából átlagosan 1,5-2 napig tart egy doboz, szóval 10-15 szál naponta lassan 3 éve.

A családban sokaknak magas vérnyomásuk van, sajnos én is rendelkezem vele, a cigi rátesz pluszban. Hosszabb távon nem akarom megtudni milyen következményei vannak. :) Úgyhogy megvárom a hétvégét, mert végig itthon leszek úgy se bírom ki, de hétfőn megpróbálkozom vele.

Nagyon köszönöm, hogy válaszoltatok, és hogy szurkoltok. Kedvesek vagytok!

2013. nov. 30. 01:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!