Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Lehetséges, hogy a dohányzás...

Lehetséges, hogy a dohányzás miatt álltam meg a növekedésben?

Figyelt kérdés

13 éves koromban hoztam egy ostoba döntést: rágyújtottam. Eleinte keveset, majd egyre többet cigizem (főleg bulikban, haverokkal stb)., mostanra rá is szoktam. Manapság már napi 4-5 szálat elszívok, de van, mikor többet, akár 8-10 szálat is. Mielőtt rászoktam a cigarettára, aktív növekedésben voltam, 13 éves koromig 158 cm-re nőttem. Most 15 éves vagyok és azóta csak 6 cm-t nőttem, így 164 vagyok és fiú. Apum nem magas, közel 170 cm, anyum 165 körül van.


A dohányzás miatt állhattam meg a növekedésben?


2013. dec. 15. 17:10
 1/6 A kérdező kommentje:
Normális válaszokat várok...
2013. dec. 15. 17:21
 2/6 anonim ***** válasza:
48%
Valamennyire biztos közbe játszik a cigi is(!!!), de ez nagyrészt genetika. Nem túl szerencsés egyébként a kérdés, mert belendülnek mindjárt az anti bagósok, és úgyis csak a cigire fogják fogni.
2013. dec. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként kicsit más irányú válasz, de ha csináltatsz vérvételt (akár jogsihoz alkalmasságit, vagy éves ellenőrzés során stb., nem muszáj pont a magasság miatt), egy doki megtudja mondani hogy mennyit fogsz még kb. nőni.
2013. dec. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"egy doki megtudja mondani hogy mennyit fogsz még kb. nőni."


Honnan tudná már, te ökör?

2013. dec. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mikor jogsihoz kellett alkalmassági, a háziorvosom babrált a laborból kapott eredményekkel, aztán mondta hogy én már csak egy-két centit növök (nem tudom mi alapján, gondolom GH-érték meg hasonlók). De nyilvánvaló hogy én tévedek, az orvosom is piacon vette a papírjait, és te egy istenkirály vagy, szóval csakis neked lehet igazad, vérvétellel nem lehet kimutatni.


Ugyanakkor ha más növekedést visszavető betegség nem jelentkezik, ki lehet számolni (ha nem is milliméterre pontosan) hogy mennyit fog még nőni a gyerek, növekedési görbe készítésével, vagy a csontozat szerkezetének és állapotának vizsgálatával (csontkor vizsgálat).


Tessék pampogni, mínuszolni, hadd legyen meg a napi örömöd, ha már több úgy sincs.:)

2013. dec. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"nem tudom mi alapján"

Gondolom 18-20 körül voltál amikor jogsi miatt orvoshoz mentél. Én vérvétel és orvosi végzettség nélkül megmondtam volna az 1-2 centit, mivel ennyi idősen már kb. csak ennyit nősz :)

2013. dec. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!