Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Leszokóban vagyok a dohányzásr...

Leszokóban vagyok a dohányzásról, de úgy érzem minden a cigihez köt. Mennyi idő után múlik el, vagy mit nem csinálok jól?

Figyelt kérdés

Ma a 12-edik napja, hogy nem dohányzom.

Már nincsenek folyamatosan megvonási tüneteim, de úgy érzem minden a cigihez kapcsolódik.

Például ma beléptünk egyik haverrel egy kávézóba, ahová már évek óta járok, hiába hogy most a nemdohányzó helyiségbe ültünk, mégis annyira kívántam a cigit, hogy alig tudtam figyelni a másikra.

Aztán van egy másik haverom akivel már évek óta együtt cigizünk, ha felhív hogy fussunk össze, ha a hangját meghallom egyből annyira kezdem kívánni a cigit, alig bírom.

Azt hiszem ez mentális függőség, úgy érzem bármi ami velem kapcsolatos a cigihez is kapcsolódik.

Bárhová elmegyek ahová már jártam figyelem a helyeket ahol dohányoztam, és ha oda pillantok egyből rá kéne gyújtani.

Kitartó vagyok, ha rágondolok eleget szidom magam, hogy én nem dohányzom és ne gondoljak már rá, de mégis mindig ott a gondolat..



2013. dec. 27. 14:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Le kell győzni.
2013. dec. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 intrepid ***** válasza:
100%
Jól csinálod, szenvedsz, én 25 év bagózást hagytam abba, egy hónap a szenvedés. Utána azért nem szoksz vissza ha eszed van, mert emlékszel mit kinlódtál. A csak "egy szál kivételesen", azt felejtsd el, onnan egyenes az út a visszaszokáshoz. Sok sikert, én 2000-ben hagytam abba, azóta egy szál cigit sem szívtam el, és ez már így is marad. Lépcsőnfutó versenyen 35 éves dohányzó főnökömet aláztam, 57 évesen.
2013. dec. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Soha
2013. dec. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Azé ejsze nem soha na...

Ne keseríts el :D

2013. dec. 27. 16:10
 5/7 anonim ***** válasza:
Én 2006-ban februárban szoktam le, illetve csak abbahagytam, mert még most is el-elszívnék egy jó cigit néha. Igen az első hónap amíg a megszokott napi rutin cigizést elfelejted, de időnként visszatér a cigizhetnék, pl én mostanában akarok mindenképp rágyújtani így majd nyolc év kihagyás után.
2013. dec. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hát igen.

Most vagyok a 9 edik hétben..

Eléggé kivánom még most is néha..

Szerintem az a gond, hogy agyilag még most sem döntöttem el igazán hogy én le akarom tenni ezt..

Vagy nemtudom..

Oké, megállom hogy nem gyújtok rá, de elég nehéz igy, hogy lassan 3 hónap és még mindig szenvedek miatta közbe..

2014. febr. 21. 15:13
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,

Végül sikerült leszoknod?

2023. jan. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!