Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Az normális, hogy ennyire...

Az normális, hogy ennyire zavarja az orromat a cigiszag? Normális, hogy 25 méterről érzem, ha cigiznek?

Figyelt kérdés

Nem tudom, bevezették ezt az 5 méter távolságot, de szerintem 50 méter lenne a helyes!

Normális dolog, hogy kijövök a boltból, megcsap a ciginek a dohányszaga, a jellegzetes füst szaga, és körbe nézek, sehol senki, erre látom, hogy 15 méterre cigiznek.


Kijövök a házból, a szomszéd cigizik, erre 20 méterre van minimum, de érzem a füstöt.


Megyünk az utcán, mondom, hogy "megint cigizik valaki!" a haverom azt mondja, Ő nem érez semmit, sétálunk, utána mondja, hogy "igen, már én is érzem!" De előtte nem érezte! Jobb lenne a szaglásom mint másoknak?


Ez normális dolog?

Régen cigiztem 3 hónapot, és azt hittem, már "edződtem" a a füsthöz, de olyan érzés, mintha jobban érezném, mint előtte, mikor nem cigiztem soha!


Túl jó lenne a szaglásom, vagy mindenki ennyire érzi?



2014. jan. 13. 14:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Normális, csak zavaró tud lenni. Én is érzem, ha kissé messzebb cigiznek. (azt nem mértem le, hogy hány méterről)
2014. jan. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én se mértem le! :)

Csak úgy mondom, hogy messziről érzem, ami fura.

2014. jan. 13. 16:40
 3/6 anonim ***** válasza:

ez a normális. a városi és a dohányzó emberek szaglása nagyon rossz. vannak olyan dohányos ismerőseim akik azt mondják, szinte nem is éreznek szagokat.


ha előtted állnak 2 méterre és a szél a másik irányba fúj, akkor semmit se érzel. ha 25 méterre állnak és feléd viszi a szél, akkor érzed. ennyi a titka.


szerintem sincs semmi értelme az 5 méternek, meg a buszmegállós dolognak, egyszerűen ha nem akarod érezni, hordj aktív szenes szűrőálarcot(respirator). egészségtudatos sportolók ezt csinálják: [link]


ez pont egy allergia elleni, de ugyanilyet hordanak aktív szénnel a kerékpárosok, vagy városi futók. csak azért ajánlom mert régebben engem is nagyon irritált a sok igénytelen ember, meg a városi bűz.

2014. jan. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
egyébként ez egy repsro, ami drága, ha érdekel részletesebben a téma, akkor keress meg privátban.
2014. jan. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Engem meg a pia szaga irritál. Buszon, utcán, amikor elmegy valaki mellettem. Sőt, az olaj szaga is, ha olyan hely mellett megyek el, ahol sütnek valamit. Ahol sok ember él, jön-megy sűrűn, bőven van szag, ami némelyek orrát irritálja.
2014. jan. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Engem se zavar, cigiszagú parfümöt kéne kitalálni szerintem.
2022. dec. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!