Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 15 vagyok és teacigit szívok....

15 vagyok és teacigit szívok. Mennyire káros ez?

Figyelt kérdés
Nem szívok minden nap csak alkalmanként.

#cigaretta #teacigi
2014. jan. 30. 12:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha az egészséged miatt aggódsz, akkor egyáltalán ne szívjál semmit. Mert a cigiben sem a nikotin ami a legnagyobb kárt okozza a szervezetben, hanem a papír elégésekor keletkezett anyagok.
2014. jan. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez azt jelenti, hogy a teafüvet ami a filterben van elszívod cigaretta papírba csomagolva?

Valószínűleg káros, mivel égéstermék.

Indiában láttam banánlevébe, sőt még valami eukaliptuszos dohányt is. Sőt különböző gyógynövényekből is készítenek cigarettát, ilyenkor nem papírba sodorják, hanem valamilyen levélbe. Elvileg a papír elszívása károsabb, mint a növények. Én dohányellenes vagyok, de az esetleg hihető, hogy a gyógynövény ciginek bizonyos esetekben van pozitív hatása, a teában nem vagyok biztos.

2014. jan. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1 igen, azt én is tudom, hogy a papír égése káros, engem inkább az érdekelne, hogy a dohány vagy a tea "egészségesebb" elszívva.


#2 Nem filteres teát veszek, hanem szálas teát, utána pedig vagy tekerek egy cigit, vagy töltöm.

2014. jan. 30. 13:05
 4/4 anonim ***** válasza:
74%

A cigiben a kátrány az, ami roncsolja az egészséged. A nikotin csak rászoktat.

Kátrány pedig minden szerves anyag égési mellékterméke...

Zárj kémcsőbe akármilyen szerves anyagot és végezz rajta száraz lepárlást. Meg fogod látni, hogy szinte akármit raksz bele, mindennek az egyik mellékterméke a kátrány. Szóval ugyan olyan káros, ha teafüves cigit szívsz, mintha simát szívnál.

Aki pedig azt állítja, hogy a cigi a papírja miatt káros, annak csak gratulálni tudok.

Magyarán: ugyanolyan káros, de nehezebben szoksz rá :D

2014. jan. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!