Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 4 éve dohányzok ilyenkor már...

4 éve dohányzok ilyenkor már lehet kapni tőle rákot?

Figyelt kérdés
Napi 6 szálat szívok volt amikor 2 hónapig nem gyújtottam rá.21 éves vagyok.
2014. febr. 12. 09:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Az esélye már ilyenkor is nagyobb. De van olyan, aki nem dohányzik, mégis tüdőrákos lesz.. Sztem ez genetika is. Ha félsz tőle, az jó lépés ahhoz, hogy letedd a cigit. Ha nem is lettél volna soha rákos tőle, legalább a bőrös nem lesz sárga az arcodon és a kezeiden 10 év múlva...

(Én dohányzom már 5 éve, és pont ezért nem tudom/akarom letenni, mert tudom mi a hátránya de sajnos nem tud érdekelni. Pedig az úszásban hátráltat, h rövidebb ideig tudom magamban tartani a levegőt.. Pedig úszni jobb, mint cigizni :D De az Istenért nem tudok lemondani róla :))

2014. febr. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem most leszel rákos még 9éved bőven van a rákig. 30év alatt rendkívűl ritka a rákok előfordulása, csak egy-kettő szokott serdülőkben és fiatalfelnőttekben megjelenni pl: leukémia, csontrák.
2014. febr. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, lehet - de még nem most leszel rákos, majd később.

De az esélyed már most nagyobb rá.

2014. febr. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is 17 évesen kezdtem, napi fél doboz max egy dobozzal szívok el.

Most 28 vagyok és eddig semmi bajom. Annyi, hogy hamarabb kifáradok a fizikai munkától. Néha tartok 1-2 napos szüneteket és vigyázok , hogy reggel ne a cigi legyen az első, inkább a kaja.

2014. febr. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!Úgy döntöttem elszívom ezt a maradék cigit és megpróbálom lerakni! :)
2014. febr. 12. 09:42
 6/6 anonim ***** válasza:
az elsõ hozzászólásra, hogy vannak akik nem szívják, mégis lesz tüdõrákjuk erre csak annyi tudok reagálni, hogy míg a dohányosoknál vezetõ halálok, addig a nem dohányzóknál lejjebb van a listán.
2014. febr. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!