Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Elkezdtem cigizni. Mit tegyek?

Elkezdtem cigizni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A kérdéseim a következők lennének: mit tegyek, hogy ha cigizés után órákon át sárga marad a nyelvem, és nem szeretném, hogy szüleim, vagy orvosom észrevegyék? Ahhoz, hogy egy szervem elkezdjen tönkre menni, hány éven keresztül kell dohányozni?

Előre is köszi a rendes válaszokat!

16/L



2014. márc. 7. 19:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Ez a szerv tönkremenés inkább gén kérdése..lehet egy hét után kihozza a rákot. Nem lehet tudni inkább tedd le.
2014. márc. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%

Tedd le minél hamarabb a saját érdekedben, most még sokkal könnyebb lesz leszokni, mintha később próbálkoznál meg vele, másrészt pedig nincs behatárolva, hogy kinél mennyi idő alatt hoz elő valami káros hatást, van akinél soha van akinél pár év alatt is akár, arról nem beszélve, hogy ami kátrány a tüdődbe kerül azt az életben nem lehet onnan kiszedni, az ott fog maradni benn végleg, nem tudom mióta dohányzol, de lehet mellkasi röntgenen már lehetne látni apró kis kátrányfoltokat.


Végső soron pedig egy személyes tanács: Nincs rosszabb mikor egy jó csaj dohányzik, körülbelül olyan érzés lenne megcsókolni, mint kinyalni egy hamutálat, próbáld ki egyszer egy dohányzó fiúval...

2014. márc. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ha nagymamáim és anyukám is 20-30 évig dohányoztak, mennyi esélye van?:o :/
2014. márc. 7. 19:54
 4/11 anonim ***** válasza:
52%
Miért kellett elkezdeni ? Kényszerített valaki ??
2014. márc. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 gömbicica ***** válasza:

Keresed a kiutat, a felmentő választ, hogy dohányozhass?????

Hát ne tedd. Dobd el a bánatba, és soha eszedbe se jusson.

Dohányos embernek még az izérzékelése is pocsék lesz, a leheletéről, fogak elszineződéséről, ruha-bőr büdös szagáról nem is beszélve.

és rohadt drága is.

letenni pedig borzalmas nehéz.

Ha ugy gondolod, ugy is rágyujtasz, ez nem a válaszolók váleményétől fog függeni.

Aztán ha netán fogamzásgátlót fogsz szedni a cigaretta mellé, aztán ..........

aztán egyszer csak gyereket szeretnél,.....


Nem folytatom, mert lefikáztok. Szóval én helyedben nem gyujtanék rá soha többet. üdv. Edit.

-megjegyzem én is dohányoztam, áldom az időt, mikor nagy nehezen letettem. Férjem dohányzik, tüdő, sziv már sinyli, bőrről nem is beszélve. öregiti a bőrt mint a fene. És hiába mondom szépen csunyán(((( hiába kell már orvosokhoz mennie(((((

2014. márc. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%
Próbáld meg abbahagyni.
2014. márc. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az még a kisebbik baj, hogy sárga a nyelved de majd milyen rácos leszel tőle.
2014. márc. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Valószínűleg menőzésből kezdte, mint anno én is tini koromban és persze meggyőztem magam, különféle kifogásokat, felmentéseket kerestem hogy nyugodtan dohányozhassak - mint ahogy most ő próbálja...

A végén olyan nehéz volt megszabadulni tőle hogy az nem is igaz és mindig melldöngetve hangoztattam hogy "áááá, én nem, meg csak alkalmakor, meg ha hétköznap is szívom, akkor is le tudom tenni egy pillanat alatt"...



Ez az egyik legártalmasabb tqalálmány, amit valaha feltaláltak...

Egyre szennyezettebb a levegő (szerintem) így egyre nagyobb a terhelés is és nem érdemes fokozni a terhelést azzal, hogy valaki még fizet is azért, hogy köhögve, egészségtelenül élhessen, megnövelje a kockázatokat sok betegség kialakulásának...

2014. márc. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kezdjük az alapoktól. A cigitől nem lesz csak úgy sárga a nyelved. Akkor lesz sárga, ha már eleve lepedékes (ilyenkor fehér), és arra ragad rá a nikotin.


Csak a sárgaság ellen segít, ha reggel és este rendesen fogat mosol, és nem csak a fogadat, de a nyelvedet is alaposan átsúrolod. Amúgy is így kéne. Akkor nem lesz rajta a fehér ragacs, amibe a nikotin bele tud kapaszkodni.


Ettől függetlenül legjobb, ha a cigit is leteszed. Mondom ezt úgy, hogy lassan 20 éve szívom, de talán éppen ezért hihetsz nekem, ha azt mondom, hogy nem éri meg.

2014. márc. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Szerintem szìvj e-cigit!
2014. márc. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!