Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A tüdőszűrő mennyi idő dohányz...

A tüdőszűrő mennyi idő dohányzás után mutatja ki?

Figyelt kérdés
hány napig nem kellene előtte cigizni hogy ne mutassa ki?

2014. márc. 11. 20:27
 1/8 A. Zsombor válasza:
Bármeddig cigizhetsz. A tüdőszürés nem mutatja ki a dohányzást, a tüdőszűrés a tüdőbe lévő sebeket heget mutatja ki és nem a dohányzást.
2014. márc. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kiegészíteném az előző választ: alaki eltéréseket is például daganat megléténél, TBC, stb.
2014. márc. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha már kimutatja akkor gond van.
2014. márc. 12. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
a röntgen nagyon ritkán szûri ki a daganatot, a tûdõszûrést a tbc miatt alkalmazzák, a daganatok általában csak a végstádiumban láthatóak ezen a röntgenen.
2014. márc. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor engem, mint rákbeteget miért küldenek 2 havonta mellkasrtg-re? Hogy lett-e TBC-m?

Olvass értően...alaki eltérés(!).

2014. márc. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ahogy írod is, mint diagnosztizált rákbeteget küldtek ellenõrzésre... ha röntgenen is derûlt ki a betegséged, akkor piszok nagy mázlid volt, és egy nagyon kis % statisztikáit növeled.
2014. márc. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jó lenne, ha nem okoskodna bele ilyen dolgokba olyan ember, aki nem jártas benne. Nem tüdőrákom van (fogalmam sincs honnan vetted?) és mindenkit velem együtt rendszeresen küldenek a kontrollok alkalmával mellkasrtg-re is. Nem érzed a paradoxont az állításod körül?
2014. márc. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

én meg azt nem értem, honnan veszed, hogy én azthiszem, hogy tüdőrákod van???... Magasról teszek rá, hogy milyen rákod van.

A röntgen egy eléggé alacsony felbontású maszatos képet ad, ami a röntgenen látszik, az már egy előrehaladott stádium mindig, egy kialakulófélben llévő daganatos megbetegedést nincs az a sasszemű orvos, aki kiszúrná röntgen képről. Pontosan ez az oka amiért orvosi körökben is veszít a népszerűségéből a melkasröntgen, és veszi át a helyét a CT és az MRI, persze erre még Magyarországon várhatunk, de már nemrég, volt róla, szó, Kossuth rádióban, hogy 30 éves dohányosoknál kötelezővé kellene tenni a CT-t de persze mai gazdasági helyzetben ez egy szép álom.

2014. márc. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!