Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Van valaki, aki olvasta Allen...

Van valaki, aki olvasta Allen Carr könyvét, de nem szokott le, végül elment egy Allen Carr szemináriumra és az segített?

Figyelt kérdés

Többször olvastam a könyvet, hangoskönyvben is hallgattam, a dvd-t is megnéztem. Értem, átlátom az egészet, mégsem tudom fejben igazán elhatározni magam, így 1-2 napot bírtam csak ki cigi nélkül minden alkalommal.

Van valakinek tapasztalata, hogy miben más a szeminárium, mitől hatékonyabb? Segíthet akkor is, ha magát a módszert már kívülről fújom egyébként?



2014. márc. 17. 11:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
semmivel nem hatékonyabb, ott vannak szünetek amikor többiekkel akarva akaratlanul megbeszélitek a hallottakat, de ha te nemis akarsz leszokni, akkor az isten se segít.
2014. márc. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi, ettől tartottam én is. Mondjuk abban reménykedtem, ha már a szeminárium sokszorosába kerül a könyvnek, akkor ha más nem, legalább az előadó olyan szuggesztív, vagy használ olyan technikát a sima előadáson kívül, ami pszichés befolyással is bír. Elvégre mindenhol azt hangsúlyozzák, hogy ettől még az is leszokik, aki nem akar...
2014. márc. 17. 12:32
 3/11 anonim ***** válasza:
31%
Ez a könyv azért jó, mert az író legalább jól megszedhette magát. Aki abba akarja hagyni, mint én 8éve, az abbahagyja könyv nélkül is. Elfogy a cigi, és nem vesz többé. Ennyi az egész.
2014. márc. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem úgy sikerült leszokni, hogy kiírtam egy lapra a módszernek azt a lényegét, ami rám hatott, és elolvastam vagy felidéztem, amikor rá akartam gyújtani. Kb. 3 nap után teljesen megszűnt a sóvárgásom.


Kíváncsi vagyok, hogy a kérdező mit tart a módszer lényegének? Megosztanád velünk?

2014. márc. 18. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
60%
Szia. Hogy miben más a szeminárium, mint a könyv? Mint egy pszichológiai könyv egy pszichológussal való konzultációtól... Ég és föld. Van akinek a könyvvel sikerül, van akinek a szemináriummal sem. De a pénzvisszafizetési garancia tényleg él, ha betartod azt, hogy 3 hónapon belül részt veszel 2 megerősítőn. Ha vidéki vagy akkor ez problémásabb, ha budapesti akkor semmi gond nincs, mert a megerősítők vannak hétvégén is.
2014. márc. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

06:58 - köszönöm, hogy megosztottad, ez nagyon jó ötlet, ki fogom próbálni!


A módszer lényegét én úgy fogalmaznám meg, hogy egy szembesítés a függőségünkkel, annak minden apró momentumával, amit valahol mi magunk is tudunk, de mégsem akarunk tudomásul venni. Így feketén-fehéren leírva visszalátni segít(het) a miértek pontos felismerésében. És mint azt tudjuk, a felismerés fél siker, onnan már csak egy lépés a problémamegoldás. Csakhogy, ez a lépés nem is olyan könnyű, mint ahogyan azt a könyv próbálja elhitetni :(

2014. márc. 19. 08:17
 7/11 A kérdező kommentje:

19:21 - köszönöm, ezt a választ már az ügyfélszolgálattól is megkaptam. A kérdés itt kifejezetten arra irányult, hogy mások személyes tapasztalatai hogyan alakultak, járt-e valaki hozzám hasonló cipőben korábban, és mi lett a kimenetele.


(A megerősítő konzultáció vidéki lévén számomra nem túl vonzó opció, némi túlzással 3 bp-i út annyiba kerülne, mint maga a szeminárium.)

2014. márc. 19. 08:23
 8/11 anonim ***** válasza:
3 napig bírtam
2014. ápr. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2x olvastam el, semmit se hasznalt..
2014. máj. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
3 óra alatt elolvastam, másnaptól kipróbáltam, azóta nem gyújtottam rá.2 éve.
2014. aug. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!