Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Van itt olyan, akinek az...

Van itt olyan, akinek az elektromos cigi segített leszokni?

Figyelt kérdés
Több mint 6 éve cigizek és eldöntöttem leszokok de majd megőrülök már az elvonástól. Maga a "cigis tituálém" hiányzik.
2014. ápr. 5. 21:40
 1/10 anonim ***** válasza:

Próbáltam, nem szoktam le.


Aztán most 11 év után egyik napról a másikra nem cigizek már 2 hónapja.

Ha a döntés komoly, akkor nem kell más segítség.

2014. ápr. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
3 napja nem gyújtottam eddig csak rá.
2014. ápr. 5. 23:49
 3/10 anonim ***** válasza:

Csak így tovább :)


Ha a rituálé hiányzik, akkor változtass.

Ha eddig otthon kávéztál, akkor most kávézz inkább a munkahelyeden, vagy igyál helyette energiaitalt!

Ha lehet, akkor válassz más tömegközlekedési eszközt, vagy sétálj más útvonalakon szokásos napi teendőid végzése közben. Esetleg bicikli, az sokat segít, mert nincsenek várakozási idők, amikor eszedbe juthatna, hogy rágyújtasz.


Egyébként néha én is csalok, ha többet iszok, és megyünk bulizni, akkor rágyújtok. De ez havi egy-két alkalom. Szimpla délutáni sörözés, vagy egyéb baráti találkozók során nem gyújtok rá.

Ahogy kopik ki a szokásaim közül a dohánzás, a bulikban is egyre kevesebbszer érzem, hogy rá akarok gyújtani. Nem is olyan sokára szerintem el fogok jutni addig, hogy több ivás esetén sem cigizek majd.


Biztosan neked is sikerülni fog :)

2014. ápr. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
én Allan Carr könyvével szoktam le, 1 évvel utána az ecigi segített nem visszaszokni...
2014. ápr. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Nekem segített leszokni vagyis hát inkább átszokni egy kevésbé káros alternatívájára a dohányzásnak , persze azért másabb mint a cigaretta de ezt legalább bárhol lehet szívni és olcsóbban is jövök ki vele. Ja és nincs a büdös szájszag sem.
2014. máj. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az e cigi nem kevésbé káros hanem egyántalán nem káros,mert pára amit kifújsz nem füst tehát ergó nem az.

Az olcsósággal egyet értek,nagyon olcsón ki lehet jönni egy hónapban.

Sokszor nem segít leszokni,de átszokni igen ami már egy nagyon nagy előrelépés mert nem káros,persze sokan mondják hogy juj ez nem olyan mint az igazi,lehet de ez is megszokható.

2014. máj. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Igen a nikotin mentes nem káros de én nikotinosat szívok és annak viszont van káros hatása az egészségre
2014. máj. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

nikotinos igen,de az illegálisan szerezhető be,és én nem is hiányolom hogy nikotin mentest szívok.

De amúgy a Nikotin a mai napig nem mérgező,csak függőséget okoz.

Cigiben soha sem a nikotin volt a káros,hanem az égő dohány és papír ami szén monoxid,akkor a kátrány ami lerakodik stb...

2014. máj. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
lassan 3 éve e-cigizek, nikotinosat szívok, de már azt is azóta a felére csökkentettem :)
2014. máj. 19. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
1 éve nem dohányzok (e-cigit se). Természetesen kell a komoly elhatározás, de szerintem nem mindegy h vért izzadva, szenvedve szoksz e le vagy kényelmesen gőzölve!
2014. nov. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!