Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ki találta ki azt a hülyeséget...

Ki találta ki azt a hülyeséget, hogy a haverok "direkt" "rászoktatnak" a cigire? Mégis mi hasznuk lenne belőle?

Figyelt kérdés

Azt megértem, ha a dohánygyárak rászoktatnak, perkálj csak nekik.

De a haverok miért szoktatnának már rá szándékosan?

Az egy dolog, hogy megkínálnak, meg rendesek, de hogy szánt szándékkal rá szoktatnának egy dologra ami elvileg károsítja a szervezeted, és drága az hogy jön képbe?


A legtöbb ismerősöm mikor kezdték hogyan kezdett el cigizni, azt mondta, hogy "rászoktattak a barátok, tudod a haverok, hát igen, a társasággal..." na de ez most egy hülye kifogás, hogy "Én nem akartam rászokni, ők tették! Ők a hibásak, Ők a szemetek!"

Vagy tényleg, mi okból pattan ki a fejükből, hogy "azt a Béla gyereket rászoktatjuk a cigire! Hahaha :D"

?

Azt hallottam, hogy Te adjál nekik cigit, de biztos nem fognak leszokni a cigiről, és átszokni arra, hogy tőled lejmoljanak, tehát ha találkoztok heti 2x akkor "heti 2x cigizhet a Béla pénzén! "


Szóval nem hiszem, hogy súlyos tízezrekeet takarítanának meg a Béla lehúzásán.


Szóval ki találta ki ezt a hülyeséget?

Aki nem akar cigizni azt nem lehet rászoktatni szerintem!



2014. máj. 11. 08:34
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Te hol élsz? Mit kell ezen ennyire túlbonyolítani? Vagytok mpndjik 4en haverok akkor ha háeman cigiznek a negyedik is kipróbálja előbb utóbb, és onnantól ha ők összejönnek a negyedik megint rágyújt, és megint addig-addig míg ő is szépen rászokik, vagy esetleg elszív pár szálat ha találkozik a haverokkal. Nincs itt szó semmi rászoktatásról.
2014. máj. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Pedig minden 2. cigis ismerősöm azt mondja, hogy őt "rászoktatták" nem tudom te hol élsz, de itt is van 1000 kérdés, hogy "Majd a haverok rászoktatnak, és a gatyád is rámegy!"

olvasgass kicsit!

2014. máj. 11. 09:07
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Aki nem akar cigizni és nem birka, az nem is fog. Csak ugye ezt kamaszkorban szokás elkezdeni, amikor a gyerekek meg akarnak felelni másoknak, ezért birka módon a "menő" társaikat követik. Az a menő, aki cigizik, mert az olyan felnőttes dolog, ezért azt fogja utánozni a többi.
2014. máj. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem találta ki senki, hanem az Élet írta. Nem tudom, te melyik bolygón élsz, de itt a Földön ez a jelenség nagyon is létezik.


A haverokhoz való tartozás pszichés ereje (a "valahova tartozni" nagyon erősen benne él az emberben!)visz el addig valakit, hogy akarata ellenére megtegyen valamit. Egy idő után azt hiszi, hogy valójában ő akarta azt, ami eredetuleg mások akarata volt.


Ez itt azt jelenti, hogy ő maga valójában nem akarna bagózni, de ha minden haver bagózik, és ő az egyetlen, aki nem, és ő abba a bandába akar tartozni, akkor rá fog szokni a bagóra, akkor is, ha egyébként nem akarna. Különben a banda kiveti magából és egyedül marad. És ő ettől fél a legjobban - jobban fél tőle, mint attól, hogy a bagózástól tüdőrákja lesz.


Ha tényleg nem akar bagózni, és nem függő személyiség, akkor a bandát fogja otthagyni és vagy a magányt választja (amihez sok-sok belső erő kell ám), vagy pedig olyan embereket keres, akik passzolnak hozzá.

2014. máj. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Értem, de nekik lesz hasznuk belőle? Mert úgy meséli sok dohányos ismerősöm, hogy SZÁNDÉKOSAN szoktatták rá, nem pedig úgy, hogy "nem nézték volna jó szemmel, hogy én kilógok közülük!"

Tehát nekik érdekük, hogy cigizzen a 5. ember is a társaságban, vagy pont leszarják?

2014. máj. 11. 10:59
 6/9 anonim ***** válasza:
mi ketten voltunk haverok, ő elkezdte, kínált, én meg elfogadtam. ennyi a történet.
2014. máj. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
én 14 évesen szándékosan szoktattam rá akkori legjobb haveromat, mert neki mindig volt pénze nekem meg nem... és mivel mindig együtt lógtunk, igy logikus döntés volt.
2014. máj. 12. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

ezt másképp nem lehet mondani h rászoktattak mert

ha cigis környezetben vagy ingered van h beállj a csordába és csináld te is ez a szociális dohányzás, ha most egy ember dohányzik és a többi 6 elutasítja az az egy lassan kezdi csökkenti a cigik számát h ne maradjon ki a társasági életből csak sajna ez olyan ritka mint a fehérholló

2015. máj. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez így ebben a formában nyilván hülyeség, mert ha noszogatnak, lehet nemet is mondani (de ezt lehet a gyáros dologra is mondani). De mondjuk főleg tiniknél, ahol fontos, hogy vki beilleszkedjen, egy kevésbé erős jellemnél bőven elég az, hogy "Ha nem szívsz velünk, nyomi vagy", "Aki menő, az szív".
2017. jún. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!