Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mire fel ez a nagy dohány...

Mire fel ez a nagy dohány utálat? Amíg az indián bácsik dohányoztak, addig miért nem akarta senki betiltani a függőséget okozó nikotint?

Figyelt kérdés

Erről beszéltünk a haverokkal, amig az indiánok szívták a dohány levelet, addig senkit nem zavart.

Ma 4000 káros anyag van a cigiben, a nikotin keményebb drog mint a herion, és károsabb a tüdőnek a cigi füst mint a kipufogó gáz....


Amíg az indián bácsik szíták a dohány levelet, addig miért nem akarták betiltani a dohányzást?



2014. máj. 16. 17:15
 1/8 anonim válasza:
94%
Mert sokkal kevésbé voltak tisztában a pontos, és hosszútávú hatásaival, mint napjainkban.
2014. máj. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

Mert az indián bácsik korában nem volt fejlett az orvostudomány, és ha meghalt valaki a dohánytól, akkor nem tudták, hogy attól van. Önmagában is káros dohányt szívni, de papírba tekerve méginkább, ráadásul a mai cigaretták zöme át van mosva rovarirtó szerekkel, és kitudja mivel. És igen, károsabb, mint a kipufogógáz, másrészt azt nem is veszed a szádba, és szívod le a füstjét.

Nem, nem vagyok antidohányos, de dohányoztam, és tudom mi a különbség dohányzás, és nemdohányzás között - már ami a sportot, és a közérzetet illeti - úgyhogy bátran ki merem jelenteni, hogy nagyon káros.

És nem ítélek el senki a cigarettázás miatt, mert szüleim, rokonaim, és barátaim is szívják, ő döntésük, ennyi, nekem a sport fontosabb.

A dohányosok azért hoszik azt, hogy nem annyira káros, mert félnek, és nem tudnak leszokni, ehelyett homokba dugják a fejüket..

2014. máj. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

Nem voltam ott, de azt mondják, az indiánoknál a dohány (más területen a kokalevél) élvezete az ünnepekhez, rítusokhoz kötődött.

Az elmúlt 100 évben egyre többen dolgoznak épületben (egyre kevesebb a szabadtéri fizikai munka), valamint a dohányzás az elmúlt 30 évben robbanásszerűen terjedt. Ezek miatt egy-egy dohányos egyre több ember egészségét veszélyeztette...

Ezekhez jött a "tudomány" fejlődése és egyre több betegséggel hozták kapcsolatba a dohányzást. Ezzel együtt a brit egészségügyet meglepte, hogy a vendéglátóhelyeken bevezetett dohányzási tilalom hatására meredeken csökkent egyes szívbetegségek előfordulása

2014. máj. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%

Én se értem ezt a nagy dohány utálatot. Úgy, hogy életemben nem dohányoztam.

Tudom egészség blablabla... de mennyi más undorító szokás van, amit nem korlátoznak. Egy buszon lévő büdös ember sokkal idegesítőbb, mint egy dohányzó...

2014. máj. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%
A mocskos kapitalista nyugat meg az eu szítja egymás ellen az embereket. Mindenki ezen csámcsog a valódi problémák helyett. Egyébként mindenkinek van vmi hibája/hülye szokása, csak a tolerancia hiányzik a mai társadalomból.
2014. máj. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%
Ráadásul habzó szájjal lehet utálni a dohányzókat, mert a törvény ellenük van...undorító (mondom még mindig nemdohányzóként)
2014. máj. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
89%
Kérdező Te biztos még fiatal vagy, abban a korban mikor " menőnek " számít a dolog, ha most rászoksz 5-10 év múlva már szinte biztos azt fogod mondani, minek szoktál rá akkor...
2014. máj. 17. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ezt a kérdést te sem gondoltad, komolyan :DD
2014. máj. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!