Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért olcsóbb egyik dohány a...

Miért olcsóbb egyik dohány a másiknál?

Figyelt kérdés
Oké, hogy a minőség nem mindegy, de kérlek magyarázzátok meg, hogy mi a különbség! Az egyik egészségtelenebb, mint a másik, vagy csak az íz ami nem ugyanolyan? Esetleg itt-ott találni háncsot? Mert ha csak a márkanevet kell megfizetni, akkor veszek inkább Billiardot.

2014. máj. 30. 12:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az alkoholnál, vagy a húsnál ez miért van így?
2014. máj. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Azért ott tudom, hogy van különbség a minőségben. Alkoholnál egyiktől másnapos vagy, másiktól nem. A húsnál meg máshogy tartják az állatot, ezért annak változhatnak egészségügyi szempontból a "tartalmazott" anyagai. De dohánynál komolyan nem tudom.
2014. máj. 30. 13:01
 3/12 anonim ***** válasza:

Igazából nagy különbség csak szivaroknál van, cigaretták közt csak pár 10% van.

Ép úgy ahogy egy hegedűnél sem mindegy, hogy milyen fából készítik, a nemesebb szivarok is nagy gondossággal és szakértelemmel nevelt szivardohányokból készülnek.

[link]


Még azonos alapanyagnál sem mindegy, hogy ki készíti a hegedűt, így az sem hogy ki a szivart. A nagy szivarmárkáknál nem csak a minőséget kell megfizetni, hanem a presztízsét is (azt, hogy ugyanazt szívhatod mint Churchill, Castro vagy Hemmingway).

2014. máj. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Egyes nike cipők miért kerülnek 40.000 forintba, ha a piacon találok olyat, ami pontosan ugyanúgy néz ki pipa nélkül? Folyton márkás cipőket veszek 10-15 között, de 1-2 év alatt szétjárom az összeset. Majdnem minden termékben a márkát fizeted meg, nem a minőséget.
2014. máj. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Szóval senki nem tud semmi konkrétat mondani a cigidohányokkal kapcsolatban?
2014. máj. 30. 13:14
 6/12 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem elég egyöntetűen megmondtuk, hogy lényegében a márkanevet fizeted meg.
2014. máj. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Szerintem meg egyedül csak te mondtad ezt, amit köszönök is.

Az első válaszoló visszakérdezett teljesen feleslegesen, a 3. válaszolótól meg még mindig várom azt a 10% különbséget.


Másoktól is azt kérem, hogy csak akkor írjon, ha konkrét dologgal(!) hozzá tud szólni a témához. Köszönöm!

2014. máj. 30. 13:21
 8/12 anonim ***** válasza:

Dohányból nem csak egy fajtát termesztenek.

A feldolgozásnál is nagyon sok a különbség.

2014. máj. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
2014. máj. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Piros Luckyt szoktam szívni, szeretem az ízét. Most vegyük például az RGD cigit. Haverom adott egyet, majd elhánytam magam, olyan szar íze volt.


Sodortam egy cigit haverom valamilyen olcsó dohányából, ugyanaz a szituáció, pocsék. Sodortam egyet a saját Drum dohányomból, finom kellemes cigi.


Gondolom, érted mire célzok.

2014. máj. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!