Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ha elszívok naponta 1-2 szál...

Ha elszívok naponta 1-2 szál cigit akkor már függő vagyok? 15/L

Figyelt kérdés

2014. jún. 9. 15:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Hátha 1 hete tart ez a folyamat akkor még nem valószínű, de ha már több mint egy hónapja, akkor igen, függő vagy.
2014. jún. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
5%
Én naponta egy dobozt elszivok es egy eve cigizek ... 15/L na ez az igazi fuggoseg szerintem...
2014. jún. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha abba tudod hagyni akkor még nem.
2014. jún. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 x) ***** válasza:
100%
Fizikai függőség így nyilván nem fog kialakulni. A cigi egyébként is inkább pszichológiai függőséget okoz. A napi rutinod része, bizonyos cselekvéseket mindig cigizés közben csinálsz, így hozzászoksz. Ha el tudsz tölteni 2-3 napot úgy, hogy nem cigizel és nem is hiányzik, akkor nem vagy függő.
2014. jún. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem , de minden dohányos kevéssel kezdi, és fokozatosan (néha nagyon gyorsan, néha hónapok alatt) emelkedik a mennyiség.

Ezért jobb komolyabban el se kezdeni.

Most már kipróbáltad, tudod milyen, dönthetsz úgy, hogy abba hagyod.

2014. jún. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Ezek a függőséges dolgok mindig kicsiben kezdődnek: "csak egy szál, majd csak még egy stb.". Én azt javaslom, hogy ne dohányozz, mert a saját egészségedet károsítod. Tudom, hogy ez szinte sablonos szöveg, meg minden de tényleg. A cigaretta több kárt csinál, mint hasznot. Ez olyan, mintha a saját pénzed kihajigálnád az ablakon. Ráadásul nem beszélve az olyan dolgokról, mint az erek tönkremenetele, tüdőtágulat, vagy az állandóan rekedt hang. Ezek így fiatalon szinte semmit nem mondanak, csak évtizedekkel később tapasztalod meg a következményét, amikor az orvos megállapítja az érelmeszedést, a tüdő csökkent kapacitását vagy esetleg magadon tapasztalod azt, hogy eleinte idősebb korodban hogy "nem fog úgy az agyad", meg kihagy az emlékezeted. És ezek a dolgok mind-mind elkerülhetőek azzal, hogy nem gyújtasz rá. Nem beszélve arról, hogy az életed folyamán majd ha eljön az ideje, akkor gyermeket kellesz szülnöd. És nem mindegy, hogy az orvos azt mondja a vizsgálatok eredményeképp hogy "egészséges gyermek lesz" vagy "nagy a valószínűsége a komplikációnak/koraszülésnek/ilyen-olyan fejlődési rendellenességnek stb.". És lehet hogy mindez a cigire lesz visszavezethető és akkor gondolsz majd vissza, hogy "bár ne tettem volna".

Egyszóval a saját egészséged és leendő gyermeked egészsége érdekében ne dohányozz, mert a te életed és egészséged tényleg a Te kezedben van.

2014. jún. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
14 évesen én is 1-2 szállal kezdtem a haverokkal aztán diszkóba 2en szivtunk 1dobozt pár hónap után már külön doboz kellet fél év múlva hétköznap is vettem majd 1-1,5 év múlva beléptem a napi 1 dobozosokhoz. 2szer egy évre leszoktam mikor már 2doboz se volt elég mindig. Most cigizek megint de most már stabil 15-20 töltöttet szívok. Berekedek heti párszor és néha kevés a levegő. Ez az egész sztori 10 év alatt történt. Ezek a kilátások. A te döntésed.
2014. jún. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 ABORG ***** válasza:

en napi 1 dobzot szivok mar 10 eve es nem vagyok fuggo

hogy lennel az szivjad csak, vagy milyen valaszt is akartal erre a kerdesedre?

2015. febr. 17. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Attól függ mióta. Ha több, mint egy hete csinálod ezt, akkor valószínűleg már igen.
2015. ápr. 14. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!