Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Milyen az ópiumos cigi? Mire...

Milyen az ópiumos cigi? Mire van hatással?

Figyelt kérdés
Sok háborús filmben láttam, hogy a katonáknak cigit osztottak, és 20 szál cigiből 1 ópiumos volt a dobozban. Harci serkentőként használták? Vagy ha nem akkor minek?
2014. aug. 8. 13:26
 1/6 anonim ***** válasza:
ez a lucky strike de marihuánával szerintem szak városi legenda, az opium hatására totálisan tehetetlen vagy nem érzel, nem érdekel semmi egy katonának max akkor lenne értelme adni, ha halálos sebet kapott és enyhíteni kell a fájdalmát.
2014. aug. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha halálos sebet kapott, akkor ott már nem igazán érdekes a fájdalom csillapítás, mert másodperceken belül úgy is meghal ( pl szíven lövik). Viszont ha csak komolyabb sebzést kap, (pl. Végtagvesztés) akkor a Szanitécek szokták használni.
2014. aug. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Én pont az ellenkezőjét hallottam. :)

Köszönöm a válaszokat.

2014. aug. 8. 19:18
 4/6 anonim ***** válasza:
A katonáknak anno metamfetamint osztogattak, ha jól tudom. Lehet, hogy azzal kevered!
2014. aug. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

2es, képzeld el azt a helyzetet, hogy az ellenség pl túlerőben nyomul felétek, nektek meg lenne az esélyetek, hogy a fedezéketekben ne vegyenek észre, így túlélhetitek, de a fél órával ezelőtt gyomron lőtt bajtársatok még mindig azt vonyítja torka szakadtából, hogy fáj... meg hogy nem akar meghalni, meg segítsetek!!!

nem minden halálos sebbe halsz ám bele egy pillanat alatt, van, hogy napokig kihúzod még...

2014. aug. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#4 - Az másra van, éberségre és állandó készenlétre.
2014. aug. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!