Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Úgy hogyan lehet leszokni, ha...

Úgy hogyan lehet leszokni, ha mindenki dohányzik körülöttem? Reggel munkába menet és ott direkt nem szívtam, de nagyon éreztem bent a cigiszagot. Rengeteg dohányos van nálunk.

Figyelt kérdés

ost napi 10 szál töltött cigit szívok el. Barátom dohányzik, sokkal többet, mint én. Nem akar leszokni és akaratereje sincs. Csak úgy nem lehet nekem leszokni, ha itt van és állandóan dohányzik. Igaz, az erkélyen szívja, de behozza a füstöt. Lehet, hogy leszólna, ha nem szívok.


Szeretnék nem dohányozni, mert érzem, hogy nem kapok normálisan levegőt. Érzem, hogy a torkom tele van turhával, főleg reggelente. Én unalomból szívom a cigit. Munkahelyen reggel 1-et, 2 szünetben is egyet-egyet, hazafelé mégegyet. Utána itthon megtöltöm amikor kimegyek szívni. Kb. 3 éve szívom rendszeresen, mert a munkahelyen szünetben nem lehet mást csinálni. Kimenni fagyoskodni az udvarba, nincs értelme. Ki csak azok járnak, akik dohányoznak. Bemehetnék a büfébe is, de enni nem akarok, nem szeretnék elhízni. Elkezdtem fitness klubba járni, addig sem szívok. Miért mondják, hogy meghíznak, akik leszoknak? Mert most éppen fogyni, formálódni szeretnék. Van egy munkatársam, aki leszokott és kicsit meghízott. Én vékonyodni szeretnék. Kis lyuk van a szívemen születésem óta, annak sem túl egészséges a cigi. Unalomból szoktam kimenni az erkélyre dohányozni. Ha a barátom kimegy, engem is hív. Nem vagyok olyan függő, mint a többség. Ma például 3 órakor szívtam egyet és utána 7-kor. Közben fitness teremben foltam edzeni és mikor megjöttem, leültem a gép elé. Munkahelyen a déli szünet 10 perces. Van főtt kaja, de ennyi idő alatt nem lehet sorba állni és rendesen étkezni. Gondoltam arra, hogy ott megebédelek és be tudom tartani normálisan a napi kevés 5 étkezést. Már nem tudom mit tegyek. Na, meg, hogy a munkatársaim mit szólnának, hogy nem dohányzom.


2010. jan. 14. 18:17
 1/7 anonim ***** válasza:
én ugy tettem le 1 hónapja 4 écv dohányzás után h mki szivja korulottem
2010. jan. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ne arra koncentrálj, hogy basszus mindenki dohányzik csak én nem, mennyire rossz nekem. Hanem, hogy nabaz+, mindenki dohányzik csak én nem, ha így le tudok szokni fasza vagyok. Azért híznak meg akik leteszik a cigit, mert a többség azért cigizik mert békétlen. Ezért ha leteszi a cigit, elkezd helyette kajálni, hogy történjen valami. Tehát a cigi nem fogyaszt, lelkiállapottól függ. De ha jársz alapból is edzőterembe, akkor meg végképp nem fogsz hízni
2010. jan. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Nekem nagyon hasonló a problémám...

Párom nagy dohányos (napi 2-2,5 doboz), én meg hetente nem szívok el annyit, csak kb. 1,5 dobozzal hetente, ami úgy oszlik meg, hogy van olyan nap, amikor nem is gyújtok rá, és van olyan nap is, amikor elmegy 7-9 szál is, ez úgy 4-5 átlagban. Mondjuk én nem 3 éve dohányzom, hanem lassan 13, soha nem is szívtam ennél többet, és azt hittem bármikor abba tudnám hagyni. 2,5 éve nyáron elhatároztam vége, leteszem, 10 éve cigizek, hátha többet kezdek majd szívni lassan, egyre drágább, és nagy bagós páromnak is jó példa lesz. Nem is gyújtottam rá vagy 3 hétig. De aztán annyira rossz volt vacsora után, hogy ő rágyújt, én nem, különben is jól ment, gondoltam pár szál belefér. Pár hét múlva megint elment heti 2doboz. Ez az elmúlt 2 évben 5-6szor megismétlődött már. Volt, hogy csak pár napig álltam meg, volt hogy megint 3 hétig, a végén mindig megkívánom. Persze, én is hibás vagyok, mert nem akarom talán eléggé, meg úgyse szívok sokat ha szívom is, de kétségtelen nagy segítség lenne, ha Ő nem dohányozna, és nem lenne mindig cigi otthon. Legutóbb vettem nikotinos rágót, nem is gyújtottam rá majdnem 2 hónapig. Amikor abbahagytam a napi 2 rágót, 2 nap múlva rákívántam a párom cigijére... Pedig még nem is szeretem a márkát, amit szív!

Szóval persze, ha nagyon akarja az ember bármiről le lehet szokni, pl. én egyszer 30 kilót lefogytam. Ezzel csak azt akartam mondani, hogy nem könnyű annak sem, aki keveset cigizik, és annak pláne nem, akinek a párja is dohányzik.


Munkatársaid közül nincs valaki, aki szeretné abbahagyni? Neked talán az adhatna erőt, ha valakivel közösen csinálnátok. Nálam ez azért nem jön szóba, mert a munkahelyemen egy héten 3 szálat ha elszívok, és körberöhögnének, ha azt mondanám, hogy le akarok szokni...

2010. jan. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Utolsó: Köszi a regényt, amit írtál. :)

Munkahelyen senki nem akar leszokni, mert mindenki gyenge akaratú. Van egy csaj, aki le akart valamikor szokni, de ő olyan, hogy először nagyon lelkes bármiféle dologgal kapcsolatban, mint például a leszokás, edzés, utána sz@rik rá.Úgyhogy egyedül vagyok.

2010. jan. 21. 06:59
 5/7 anonim válasza:
Csak azért kérdeztem, mert régebben láttam egy műsort a tv-ben, hogy egy nagy munkahelyen maguk a dohányosok kezdeményezték, hogy szűnjön meg a dohányzóhely, és még az udvaron se lehessen dohányozni! Azután közös leszoktató-program indult nekik. Fél év után 70-ből, csak 5-6 dohányzott... Na ettől mondjuk én is simán el tudnám otthon/munkába menet szívni azt a napi 5-6 szálamat, csak eszembe jutott.
2010. jan. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szia, én írtam a "regényt".

Tudnál írni nekem mailt?

Kíváncsi vok, mi van veled, nálam most zajlanak a dolgok!

m.ancsa81@mailbox.hu

2010. ápr. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
4 év után tettem le 2 naponta 1 doboz volt az adagom, 5 hónapja bírom ugyhogy ki szivja korulottem, ezért picit büszke is vok magamra:)
2010. ápr. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!