Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Füves cigi vagy rendes cigi?

Füves cigi vagy rendes cigi?

Figyelt kérdés

Mik a rövid és hosszútávú hatások? Melyik a károsabb? Mennyire lehet rászokni , vagy leszokni róla(függőség)?

Ezek és ezekhez kapcsolódó kérdések tömkelege foglalkoztat már egy jó ideje és szeretnék minél többet tudni róla. Szerencsére én nem fogyasztom ezeket, de érdekel, főképp mert az ismeretségi körömben sokan füveznek pl. és szeretnék tisztában lenni a dolgokkal.



2014. aug. 23. 23:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
73%
Mindkettő káros az egészségre, nem nehéz rászokni, de nehéz leszokni róla.
2014. aug. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
24%

A fű kis mennyisegben jo hatasu. De ez a mennyiseg ugye nem az amit szivnak.


Inkabb a cigi,mert annak nincs tudatmodosito hatasa

2014. aug. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Csak sok helyről azt hallom, hogy a fűről könnyebb leszokni meg igazán nem is káros annyira....akkor most mivan?
2014. aug. 24. 09:18
 4/20 anonim ***** válasza:
91%

A fűnek vannak minimálisan káros fogyasztási módjai (mondjuk a vaporizer), ezek közé nem tartozik a cigibe sodrás, mivel szilárd részecskéket lélegzel be a tüdődbe stb.

Marihuánát rengeteg országban használnak orvosi célra (mint sok más drogot), a rákos betegek fájdalmainak enyhítésére.

A fű kémiai szempontból nem okoz függőséget, a szervezeted sosem fogja igényelni, a rendszeres fogyasztók a betépett tudatállapotra való vágyódását szokták függőségnek nevezni.

A cigi (dohány) szívása teljesen más. Itt van kémiai függőség is, a szervezeted egy idő után igényelni fogja a nikotint. Fizikai függőség is közrejátszik.

A leszokás mintkét esetben nehéz, a ciginél a szervezeted az abbahagyás után is igényelni fogja a nikotint, ezért nehéz abbahagyni.

A füvet nem igényli a szervezeted, csak magadat kell meggyőzni arról, hogy nem kell neked több.

Remélem segítettem.

2014. aug. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

azért a fű is okozhat lelki függőséget, és a lelki függőséget sem kell lekezelni, attól, hogy fizikai tüneteket nem okoz a megvonása, de pl depressziótól elkezdve rengeteg lelki nyavalyát okozhat...

+ én vagyok az élő tanúja, hogy a marihuána amennyiben hajlamod van valamiféle mentális eredetű megbetegedésre, akkor segíthet annak az előhozataljában persze, azt, hogy van e ilyesmire hajlamod, csak utólag fogod megtudni, akkor pedig már egy életen át élni fogsz a következményeivel... Esetemben Deperszonalizációs zavar, de az orvosom várójából ismerek embereket, akiknek a fű hozta elő a skizofréniát.


Ha cigit szívsz, füstöt lélegzel be, ez a füst, mikor lerakódik egy barna lötty lesz belőle(a szádban, légcsövedben, tüdődben), ezt a barna löttyöt nevezzük kátránynak, ez kb 3000féle anyagból áll melyből kb 300 mérgező/rákkeltő/függőséget okozó, és ebbe nincs beleszámítva a nikotin, amely az egyik legerősebb méreg.


Ha füvet szívsz, mivel Magyarországon brutál ici-pici adagokat árulnak az erre szakosodott úriemberek 0.7-1gramm, ebből általában dohány hozzáadásával tekernek 2-3 jointot, ebben természetesen füstszűrő nincs, így a kátrány mennyisége is jóval magasabb... itt majd jönnek a marihuánában nincs kátrány kioktatós hülye gyerekek, de nekik ne higgy, ők nem tudják mit nevezünk kátránynak...

Marihuánát valóban lehet fogyasztani kevésbé káros (kátránymentes) formában, pl a már említett vaporizerrel, vagy a kedvencem, sütemény formájában, de ahhoz, hogy a süti beüssön nagyobb mennyiségre van szükség, és ez Magyarországon egy anyagi csőd (én szerencsére nem ott élek).

A Dohánynak is vannak kevésbé káros formái, pl a dohány rágás, a tubák, a snüssz...

2014. aug. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

A kettőt összehasonlítani értelmetlen dolog. A sima dohány testi hatásokat vált ki, és testi megvonási tünetei vannak. A nikotin erős érszűkítő hatású, rákkeltő (ahogy a többi sok alkotóeleme a ciginek). Testi oldalról nézve a cigaretta sokkal károsabb.

A marihuána (dohány nélkül természetesen) nem okoz testi elváltozásokat, legfeljebb ha nagyon hosszú ideig nagyon sokat szív az ember. A marihuána is okozhat tüdőrákot, ha nagyon sokat szív az ember de az is inkább a papír füstje miatt (meg persze a hozzáadott dohány). A fű igazi tudatmódosító. Amikor még szívtam még sok alkalom után is okozott meglepetéseket. A tudatmódosult állapotot nehéz lenne úgy leírni, hogy azt megértsed, de hidd el aki ezt gyakran átéli és bejön neki a dolog az elég hamar a rabjává válik. Ezt ne úgy képzelt el, hogy fizikai megvonási tünetei vannak, csak egész egyszerűen a tudatmódosult állapot nélkül az élet nem elég érdekes, unalmas, túl feszült, egyszóval szar. A fűről nemj azért nehéz leszokni mert, nehéz lenne róla leszokni, hanem azért mert aki egyszer igazán elkezd füvezni az többé nem akarja abbahagyni.

Viszont amit mindenképpen jobb ha tudsz, hogy a hazénkban kapható fű, nagyon gyakran szennyezett. Például vannak bizonyos pszichoaktív rovarírtó szerek amivel ha befújják a növényt egyrészt nem mennek rá a rovarok, másrészt igencsak felturbózza a hatást, ami néha akár egy PCP trip-el felér. Ez történt velem. Olyan rosszul lettem tőle, hogy még 1-2 hónapig szorongásos rohamok törtek rám. Azóta nem szívok. Amúgy a normál marihuána is okozhat hasonló pszichés tüneteket az arra fogékony embereknél.

Szóval melyik a károsabb? Ha egy kardiológust vagy egy tüdőgyógyászt kérdezel akkor egyértelműen a dohány. Ha egy pszichiátert, akkor egyértelműen a fű.

2014. aug. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Why not both? :D
2014. aug. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 4/20 ***** válasza:
A cannabis jobb ha megbízható forrásból származik. A a rákról annyit, hogy Canada, USA, Németország, Csehország, Ausztrália, Uruguay és még jó pár ország használ cannabist valamint annak készítményeit a rák, sclerosis multiplex, autizmus, epilepszia és más betegségek gyógyítására. Ha a fű fogyasztasához vapourisert használsz, az összes káros hatását kiszűröd, mivel nincs nyílt láng se égés. Cigibe tekerve sem károsabb mint maga a cigi. 6 éve használok füvet, 3 éve napi rendszerességgel 1.5-3 grammot. 22 éves vagyok. Semmilyen mentális vagy fizikai problémám nincs.
2014. aug. 26. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
a betegség gyógyítására senki nem használ mariskàt, ez csak füves propaganda... a tünetek enyhítésére és kedélyjavításra használják.
2014. aug. 26. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Kedves 8-as válaszoló!

"Jobb a cannabis bigbízható forrásból". Az biztos. De hol találsz nálunk megbízható forrást? Én egy barátomtól szereztem be, és nagyon szuper volt. Aztán valami pénzügyi vitája volt az ellátójával ezért egy ideig ő nem árult. Addig mindenféle szarokat vettem innen-onnan, némelyikre inni kellett 1-2 sört mert magába semmi volt. Aztán a haverom azt mondta talált új ellátót és hogy amit onnan hoz az még az eddigieknél is jobb. Vettem tőle fél grammot és annak a felét elszívtam. Ami utána következett az életem legrosszab 3 órája volt. Kishijján pszichiátriára kerültem. Nem tudom mivel volt befújva. Hát ez megy itt kishazánkban.

2014. aug. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!