Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Káros ha letüdőzöm a vizipipát?

Makiverem5 kérdése:

Káros ha letüdőzöm a vizipipát?

Figyelt kérdés
ugy 2 héttel ezelött vizipipáztam elöször életenben és sokat le tüdőztem és most köhögök és amikor köhögök akkor fáj a melkasom

2014. aug. 25. 22:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

majd jön a sok okostojás, és le is fognak pontozni kőkeményen, de ne hallgass rájuk könyörgöm gondolkodj logikusan...

a vízipipában is füst keletkezik, a füst lecsapódott formáját nevezzük kátránynak, bár a vízben rengeteg káros anyag kicsapódik és a hosszú cső belsejében is sok anyag lerakódik, de ettől függetlenül füstöt lélegzel be, és ami a füstből a tüdődben lerakódik, az ugyan úgy kátrány...

2014. aug. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 without ***** válasza:
az előttem szólónak igaza van, ha elviselhetetlen akkor látogass meg egy orvost ezt a kérdést előtted már nagyon sokan feltették esetleg saját magad is utána nézhetnél, így nehéz elmagyarázni de én nem szoktam letüdőzni csak beszívod és kifújod
2014. aug. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 savanyújóska ***** válasza:
100%

Másik fele: Én tökig letüdőzöm, onnan karikázok, etc, és alapvetően ha kipihent vagyok és egészséges, semmi problémát nem okoz. De EMBERE VÁLOGATJA. Ha neked ez ilyen gondokat okoz, NE tüdőzd le, csak "szivarozgass" vele, vagy szívj be kevesebb füstöt, fokozatosan kell ezt is. Van pár ismerősöm akiket figyelemmel tudok kísérni az első alkalom óta, és bizony elsőre ők is sokszor köhögtek, etc, olyankor gyengébbre vettük, kevesebbet szívtak stb., mert ha nem élvezed/tönkrevág, nincs semmi értelme.


A kérdésre válaszolva, igen káros, mint minden füst, ez sem tesz feltétlen jót vele, de a ciginél talán jobb. (De ez egyéni preferencia, sok vita van róla, szerintem(!) a vízipipa heti 1-2x nem olyan vészes.)

2014. aug. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 without ***** válasza:
megoldásként most jutott csak eszembe esetleg használj dohány márkából al-fakhert tudom h drága de nagyon jó minőségű és mosott dohány 0,05%nikotin van benne az összes többi 0,5%, ezután a nedvesebbeket próbáld szívni akkor annyira nem érződik hogy nem mosott pl serbetli, és ha annyira kezdő vagy akkor használd ásvánnyal shiazo vagy shisharoma vagy big pearls, akár squeez-t is vehetsz a legdrágább megoldás és még nincs annyira elterjedve mint az ásvány de ez az 50g sokáig elég kerámiának ásvány esetében medium phunnel vagy vortex, paszta és dohány esetében pedig mini phunnel
2014. aug. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kösz mindenki :)
2014. aug. 27. 00:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!