Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Meddig élvezet cigizni? És...

Meddig élvezet cigizni? És honnantól csak az elvonási tünetek enyhítése? Vagy akármennyi idő után is élvezet rágyújtani?

Figyelt kérdés
2014. szept. 26. 13:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Amíg el nem határozod, vagy rá nem kényszerülsz a leszokásra. Onnantól minden cigit lelkifurdalással szívsz majd.
2014. szept. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha egyszer megszeretted, mindig elvezet lesz ragyujtani.
2014. szept. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

Addig élvezet, míg el nem döntöd az agyadban, hogy miért is élvezet. Kérlek gondold át most, hogy mitől élvezet. Mit ad, hogy élvezet legyen?

Honnantól elvonási tünetek enyhítése? Bármilyen hihetetlen, de a következő szálig. A kettő között nincs elvonási tünet, és tudod miért nem? Mert valójában nincs rá szükséged.

Dohányzol amikor alszol?

Nem hiszem.

Kibírod reggelig?

Igen.

Volt elvonási tünet éjszaka?

Nem.

Ergo a nikotin elvonásnak nincsenek elvonási tünetei, a dohányzás egy szokás. Az utolsó cigi elszívása után a nikotin néhány óra alatt kiürül a szervezetből, és amit akkor érzel, az nem elvonási tünet. A dohányzás egy agymosás. Az ember egy csomó dologról képes az életében lemondani, de a cigiről nem. Ez miért van?

Én egy masszív dohányos vagyok, aki imádja a garnéla rákot, de soha nem veszem meg magamnak, mert drága, közben egy hét alatt elfüstölöm a garnéla árát. Szerinted ez logikus? Nem élvezet cigizni, egy csomó más dologtól fosztjuk meg magunkat.

2014. szept. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ez mindenkinél változó, attól függ az illető mennyire hajlamos rászokni.
2014. szept. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
51%
Sokan idegbetegek ha nem gyújthatnak rá, én nem pl. Van, hogy csak napi 1-2 szálat szívok el, mert épp nem kívánom, de van, hogy 20-at...
2014. szept. 27. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Utolso probald ki, hogy ne szivd el egy nap azt az 1-2 szalat sem vagy akar 2-3 napig, es ha akkor sem leszel idegbeteg, akkor mondhatod azt, hogy te nem vagy olyan.
2014. szept. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Na ok, valaki rágyújt társaságban vagy bulizik és cigizik az oké, hogy élvezi a dohányzást.


De aki leszáll a villamosról, vagy a Határ úton feljön a metróból, már a kezében a cigi és az öngyújtó, aztán már gyújt rá, annak is élvezetet jelent még dohányozni, vagy ő már csak azért csinálja, hogy ne szenvedjen nélküle?

2014. szept. 27. 13:52
 8/13 anonim ***** válasza:

"...ő már csak azért csinálja, hogy ne szenvedjen nélküle?"


Azért gyújt rá, mert a dohányosok nem bírják a kötöttséget, ha egy olyan helyen kell tartózkodni, ahol nem lehet rágyújtani, rögtön frusztráltak és ingerlékenyek lesznek. Legtöbb esetben nem a nikotinhiány miatt gyújt rá, mert lehet, hogy 20 perccel előtte is elszívott egy szálat, mielőtt felszállt. Talán nem is kívánta annyira, de az utazás előtt még meg kellett etetni a kis nikotinszörnyet, hogy ne érezze magát frusztráltan bezárva a nemdohányosok közé. Majd leszállásnál ismét meg kell magát jutalmaznia. Nem hiszem, hogy ez élvezet, ez már inkább kényszer.

2014. szept. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ezt csak olvastad az internetben vagy meg is tapasztaltad? Minek okoskodsz olyan témába, amiről csak olvastál?
2014. szept. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én csak így néha szoktam cigizni, pia mellé, haverokkal, de tényleg abszolút kocadohányos vagyok, bármeddig elvagyok cigi nélkül, illetve egyedül, hangulat nélkül, józanon stb. soha nem szoktam :-D (Havi pár szál max, attól függ mennyit bulizok.)


De ezeket én is szoktam csodálni, akiket te emlegetsz :-D Minden reggel Kelenföldön szállok át, szállnak le a buszról/vonatról, kimennek, egyik kezükben a cigi meg a gyújtó, gyorsan elszívnak egy szálat a padoknál, aztán már mennek is le a metróba, tovább a belvárosba. Hogy a metróból feljövet is gyújtanak-e azonnal az passz :-D


Olyan, mint mikor még középsulis voltam, jött a csengetés, a bagószakasz pedig ment a kapuhoz :-D


De ma dolgom akadt Kőbányán. Várom a haveromat a KöKi Terminál előtt, kijön egy szép fiatal boltos csajszi, nincs is nála más csak egy telefon, egy cigi meg egy gyújtó. Rágyújtottm gyorsan elszívta, aztán már ment is vissza dolgozni.


Na ezekről ne magyarázza meg nekem senki, hogy élveznek bármit is ebben, mert nem fogom elhinni.

Viszont hálás vagyok, hogy nem tudom milyen érzések játszódtak le pl abban a csajban (meg n+1 társában), amíg eljutott odáig, hogy "Kimegyek cigizni!". :-D

2014. szept. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!