Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Az igaz, hogy a füves cigi...

Az igaz, hogy a füves cigi (marihuána) semmivel sem rosszabb vagy károsabb, mint az alkohol?

Figyelt kérdés

2014. okt. 15. 20:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
6%
ilyen huje gyerekeknek nem art.szerinted?ezt csak azok mondjak akiknek egyebkent buntudatuk lenne,ezzel vigasztaljak magukat,es belerantnak teged is
2014. okt. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
98%
"hüje"? Nem inkább hülye? Amúgy tudod bármivel is igazolni a hozzászólásod valóságát? Kérlek akkor írd le mitől rosszabb vagy károsabb az egyik a másiktól, mert szemlátomást fingod nincs a témáról, csak bebüfögtél ide egy ilyen tahó választ.
2014. okt. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
9%
az alkohol utan meg tobb alkohol,de a hasis par honap mulva nem lesz eleg ha rakattansz aztan jon ,partidrogok extasy,anfeamin,koko,stb.aztan lecsuszas,lopas,rablas stb.lehet nem vagyok tok tapasztalt,de azt tudom hogy a legjobb baratom ebbe halt bele,es eleg elrettento pelda volt
2014. okt. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
88%

Igen, minden füvesből bűnöző junkie lesz, ekkora hülyeséget.

Az alkohol kemény drog, a marihuána könnyű drog.

Évente hány ember hal meg az alkoholizmus miatt és mennyi a fű miatt? Hány családot tesz tönkre az egyik és a másik?

Társadalmilag elfogadott ha este berúgsz, mint az állat, elszívni egy füves cigit halálos bűn.

2014. okt. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 cli_hlt ***** válasza:

David Nutt által publikált analízis sok változót figyelembe véve:


[link]


1561, 1562, 1563-on vanak grafikonok.


Röviden: nem, nem az.

2014. okt. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 cli_hlt ***** válasza:
100%
(Ez persze nem azt jelenti, hogy lehet pl. betépve vezetni, vagy a túl gyakori / túl nagy dózisú használatnak ne lennének negatív hatásai, illetve ne lehetne rászokni.)
2014. okt. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
97%

@21:22


Én kamasz koromba szívtam nem kevésszer, sőt még a "herbálokat" is nyomtam, de sosem függőségből, csak mert éppen olyanom volt. Aztán idősebb lettem, és puff, egyszer csak kinőttem ebből az egészből. Nem lettem kemény drogos és nem is haltam meg. Persze, előfordulhat amit te mondasz, de nem kell dogmatikusan hinni hogy csak ez az egy út létezik...

2014. okt. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

16 éve fogyasztok kisebb nagyobb megszakításokkal marihuánát és hasist, nem lettem keménydrogos, és bűnöző sem(persze csak, ha leszámítjuk, hogy illegális anyaggal bódítom magam :D)

az első 3 évben nem volt semmi gond, 4-5 évben rengeteget szívtam, volt, hogy a napi 2gramm is meg volt, akkor jött elő a pánikbetegségem és a deperszonalizációm, ebbe a családunk is szinte belerokkant, én szinte kezelhetetlen voltam, folyamatosan rettegtem, halálfélelmem volt, nem dolgoztam, nem mozdultam ki a lakásból sem... anyám nyugtatókon élt annyit idegeskedett miattam, a barátnőm elhagyott, ebbe még jobban belebetegedtem, még többet szívtam, majd még jobban szétesett a valóságtudatom...

6-8 évben nem szívtam semmit, szép lassan helyrejött az életem, dolgoztam, tanultam, sportoltam, és csak ritkán(heti 2-3alkalom) volt durva pánikrohamom, amikor teljesen elmentek otthonról nálam... 2* zárt osztályra is bekerültem, egyszer 4hét, aztán 6hét után hoztak ki szüleim... 8. év végére már szinte soha nem volt semmilyen mentális zavarom, így aztán egy házibulin ismét gyujtottam, 9-10 évben rájöttem, hogy józanon sok koffeinnel tudok szándékos pánikrohamot gerjeszteni, így hozzászoktattam magamat, majd mikor már józanon le tudtam küzdeni, beszívva is elkezdtem gyakorlolni. az elmult 6 évben a cigiről leszoktam, így szívni sem akartam többet, uh már csak sütemény formában fogyasztom a zöldet, pánikrohamaim már egyáltalán nincsenek, bár csak havi 1-2 alkalommal és "ünnepnapokon" fogyasztok.


tanulság, a fű is tönkreteheti az életedet, ha mértéktelenül fogyasztod... ugyan úgy ahogy egy sör sem fogja tönkretenni, úgy egy joint sem... de ha nem tudsz mértéket tartani, akkor nincs különbség, mindkettő tud egy undorító függő mentálisan beteg embert csinálni belőled, de ésszel fogyasztva, mindkettő megszépítheti az életedet...

2014. okt. 17. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

azért ez egy elég negatív képre sikeredett rólam, tehát lényeg, hogy 16 éve fogyasztok marihuánát, láttam az árny oldalát és a jó oldalát is.

lsd-t próbáltam, mivel érdekelt... sokszor kapu drognak nevezik a marihuánát, de csak akkor próbálsz ki mást, ha az érdekel... akkor viszont mindenképpen kipróbálnád, akár szívsz, akár nem... engem soha nem érdekeltek a kemény drogok, így soha nem is próbáltam ki őket. most saját fuvarozó vállalkozásomat vezetem, szóval nem siklott ki annyira az életem...

3# a legjobb barátod, nem a marihuána miatt halt meg, hanem mert egy lecsúszott céltalan hülye volt, akit a drogok világa motivált, de ez nem azért van, mert kipróbálta a füvet...

2014. okt. 17. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
A kérdésre is válaszolna valaki? :)
2014. okt. 20. 07:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!