Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Dohányzás mértékkel? Mi a...

Dohányzás mértékkel? Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés
Már egy éve dohányzom de ritkán. Általában naponta-kétnaponta egy szál néha előfordul hogy 2-3 szál elmegy egy nap. Volt már valaki ilyen helyzetben? Leszokott egy idő után vagy még komolyabban rászokott?

2014. nov. 5. 14:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Sajnos én így szoktam rá, eleinte 1-2 szál naponta, azután egyszercsak egyre több, főleg ha ideges voltam valami miatt. Szerintem most hagyd abba, most még talán könnyebb.
2014. nov. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ismerős megtudta csinálni, volt hogy egy hónapig elég volt neki egy doboz vagy még tovább is, önfegyelemtől függ, ettől független nem érdemes kisérletezni inkább állj le.
2014. nov. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Kilencedikes gólyabálon kínáltak meg először cigivel. Utána ha kínáltak elfogadtam. Aztán ha mindenki rágyújtott, akkor én is kértem vkitől egy szálat. Aztán egy idő után cikinek éreztem mindig lehúzni vkit, szóval vettem magamnak, h a többiekkel együtt gyújthassak rá. Aztán unatkoztam rágyújtottam egyedül. Olyan kábé 15-16 éves korom óta cigizek. A XVIII. kerbe jártam középsuliba Újpestről, ott volt minden reggel a találkozó, Határ úton feljöttem a föld alól, ott vártak bnőim, osztálytársak, évfolyamtársak, egy-két tizedikes csaj. Fix volt, hétkor szálltam fel a metróra, 7:30-ra vártok ott. Akkor még lehetett a megállókban cigizni. Mi voltunk a menő csajok, az igazi nagylányok, rágyújtottunk, ott fújtuk a füstöt a villamosmegállóban. Annyi voltam, mint te most. Ha látok egy 15-16 éves GYEREKET (én is az voltam) cigivel a szájában mindig visszamennék az időben és pofán vágnám magam, hogy "Így néztél ki te is, hülyeleány!". A húgom most 16, annyi mint te. És pont olyan hülye, mint a nővére volt. Mostanában kezdett el cigizni. Hiába mondtam, hogy ne csinálja utánam. Tudod milyen hülyén, mennyire irtó rohadt hülyén néz ki a 16 éves kishúgom cigivel a kezében?!


Ja és tudod mennyi a kevés cigi? Semennyi. A nulla szál. Azóta is szívom. és nem szívok sokat. Egy doboz három napig tart. Napi 5-6-7 szálat. Reggel egyet a metróig vagy a metrótól az egyetemig. Ugyanígy egyet hazafelé. Napközben max egyet v kettőt vmikor. Este néha kiállok az ablakba cigizni lefekvés előtt, de nem túl gyakran.

Ha nem megyek sehova akkor napi 1-2 szál, reggel este, vagy egész nap rá se gyújtok. Ugye nem is hangzik soknak? Ez csak pár szál.


Tudod hányszor próbáltam leszokni az elmúlt egy-két évben? Mert én nem. Rengetegszer. 4-5-6 napig nincs cigim, nem is gyújtok rá, néha egy hétig se, a rekordom két hét. Aztán jön egy buli, ahol minden bnőm cigizik. Egy darabig bírom cérnával. Aztán veszek egy dobozzal. Vagy jön egy vizsga vagy vmi, tanulok, egész nap nem megyek sehova, kell vmi pótcselekvés, levezetni a feszültséget. Veszek egy doboz cigit. Ez van :-/


Pár szál mértékkel, mi? Nem merem kiszámolni hány forintot költöttem rá, a tüdőmet pedig akkor se nézném meg, ha fizetnének érte :-/


Legyen több eszed, mint a húgomnak, meg a nővérének volt! ;-)

2014. nov. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólókhoz, én is így kezdtem, aztán ma már 2-3 doboz elmegy egy nap. Te ismered magadat, te tudod, hogy meg tudsz-e itt állni. Ha igen akkor semmilyen komolyabb egészségügyi kockázattal nem jár amit csinálsz. Ha nem vagy biztos benne, hogy meg tudsz itt állni, akkor inkább hagyd abba, mert most még könnyebb. Ismerek alkalmi dohányzókat, tehát megvalósítható a dolog, de az általános az, hogy egyre növelni kell a bevitt nikotin mennyiséget, mert a szervezeted megszokja, és egyre nagyobb adagot igényel.


A döntés a tiéd, vigyázz magadra! :)

2014. nov. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Sziasztok.


Ezt a verziót èn is próbáltam.

Kb 2 napig mindig ment is de amikor valami stressz èrt mindig úgy èreztem gyors egy cigi.. Egy cigi nem gàz ! De az ! Ezek után nem mondanám hogy az átlagtól többet szívtam volna, tartottam a napi 20-30 cigarettát...


Elkezdtem a youtubon heti update-ket gyártani ehez. Akit esetleg èrdekel nèzze meg. Hátha valaki ugyèrzi hogy èrdemes kipróbálni ès mèg sikeres is lesz.

A minősèget mèg javítani fogom.


[link]

2017. aug. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!