Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ha eldöntöm, hogy holnaptól...

Ha eldöntöm, hogy holnaptól nincs cigi, menni fog? Mire számítsak?

Figyelt kérdés

15 éve cigizek, de ma nem vettem, így reggel nem tudok már rágyújtani. Talán jó alkalom a leszokásra.

De mire számítsak? Milyen érzés lesz, ha a szervezetem kéri, de én mégsem gyújtok rá? Mit tegyek, ha nagyon nem bírom?

Nem akarok nasizni helyette.

Köszönöm, ha adsz tanácsot!


2014. nov. 23. 23:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Nehéz kérdés. Igazából mindenkinek más.Viszont azt úgy nem ajánlom, hogy úgy próbáld meg lerakni, hogy már holnap nem csinálod. Inkább tűzz ki egy kicsit távolabbi napot és úgy készülj rá lelkileg. Nem is avval van baj, hogy maga a nikotin és olyan mellékhatásokat okoz, hanem maga a pszihés állapot. A legjobban maga a rituálé hiányzik az embereknek nem is a cigi. Az, hogy beveszed a szádba és meggyújtod. A reggeli első cigi az mindig jó, igaz? Tudom én.. Az lesz a legrosszabb. Én úgy vettem észre, hogy amikor nem cigiztem akkor olyan, mintha kicsit kiszáradás érzés lett volna illetve a levegővétel furcsább, de nem is volt annyira rossz. (Bár azért nem cigiztem, mert műtétem volt így pár napig nem is tudtam, műtét előtt altatás miatt nem lehetett illetve utána az ágyból nem tudtam fel kelni). Ki tudtam bírni, annyira nem volt vészes sőt talán még kicsit jobb is volt, viszont utána folytattam a cigizést. Tudom én is, hogy egészségtelen és rossz dolog és drága is. De a mai világban mi nem az?
2014. nov. 24. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A döntéésed már eleve nem jó. Majd holnaptól...

Esetleg 3 napig bírod.

2014. nov. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Akárki akármit mond én ugyan így tettem le. (Igaz, én csak 6 évig cigiztem. Napi 1 doboz.)

Elfelejtettem cigit venni, az utolsó szálat pedig elszívtam este. Ezután úgy feküdtem le, hogy holnap NEM fogok cigit venni. Kb. 1-2 hét volt ami nehézkes, addig kívántam (volna) a cigit. Utána már csak megszokásból hiányzott. Reggel kávé mellé kerestem hol a cigi, stb.. Ez mind 1 éve történt, sikerült és büszke vagyok rá. Akaraterő kell hozzá, és egy jó alkalom. Semmi több. Ha gyenge vagy, soha nem fogod tudni letenni.


28/F

2014. nov. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Rágj fogpiszkálót és amikor nagyon rágyújtanál igyál egy pohár vizet,leöblíti a vágyat!
2014. nov. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ha nem készülsz rá előre, akkor valószínűleg az lesz, hogy reggel pánikszerűen rohansz majd megvenni a következő adagot. Egyszerűen átírja az agyad, és gondolkodás nélkül engedelmeskedsz. Pont ez a függőség lényege.
2014. nov. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!