Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Elhatároztam, hogy holnaptól...

Elhatároztam, hogy holnaptól nem gyújtok rá. Milyen mellékhatásokra számíthatok, mikor, meddíg, milyen erősek lesznek? Hányás jelentkezhet esetleg? 5 éve dohányzó 20/L

Figyelt kérdés
2013. nov. 24. 23:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hányás nemigen,de lesz fejfájás,szédülés,idegesség/nyugtalanság,evési kényszer,izzadás.

Persze függ attól is mennyire voltál rákattanva. Sok sikert neked.

2013. nov. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Jah és az első 2-3 hét a legszarabb,utána enyhülnek a tünetek.
2013. nov. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm!:) sajnos elég durván, töltött cigit szívok, és napi 1-másfél dobozzal...ugyhogy kemény 2-3 hétnek nézek elébe:D
2013. nov. 24. 23:58
 4/11 anonim ***** válasza:
Feltétlenül menj be egy gyógyszertárba, mert vannak gyógyszerek, amik nagyban segítenek a leszokásban (pl. nikotin tapasz). Lehet, hogy a szüleid ki is fizetik helyetted, ha nagyon örülnek amiatt, hogy később egészségesen fogsz élni. illetve menj fel olyan oldalakra, akik segítik a leszokást! Keress ilyen egyesületeket! Együtt könnyebb!
2013. nov. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szivesen. Ugyanez a helyzet nálam is,elmegy a doboz/nap. Nekem pl semmit nem használt sem a tapasz sem a rágó,azért próbáld meg,hátha neked besegit az elején.
2013. nov. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
40%

Először is ! nagyon örülök,hogy azt mondod, elhatároztad !

Ez a szó, hogy elhatároztad ez már kb. 99 % sikert jelent!

Saját tapasztalat : A második nap a legnehezebb és hasonlóan nehéz a harmadik is. A harmadik nap után kezd erősödni az ember (elhatározása,akarata,kitartása,stb.)

negyedik nap , hát most már csak nem gyújtasz rá ha már három napot ki bírtál és ez így megy az első héten. utána meg már csak nem gyújtasz rá, ha már egy hete nem cigizel!

Igaz !? Minden eltelt nap után egyre büszkébb vagy magadra,hogy már x,y napja nem dohányzol!

A második hét után ,kimondottan büszke vagy magadra,hogy nem cigizel és innentől kezdve már gyerekjáték az egész.

Az első egy hónap lejárta után már szinte olyan mintha soha nem is dohányoztál volna.

Az első 3 nap, első 1 hét és utána már meg erősödve a 2.hét ez az az időszak ami alatt meg valósul a kitűzött célod.

Tünetek,nálam: a két hét alatt meg változott a székletem. A szám belsejében mintha le hámlott volna a belül a bőr és új bőr keletkezet volna (simább lett). Jobb lett az étvágyam,(jobb ízűen ettem,nem híztam el de fel szedtem pár kilót amit akartam is) szebb szine lett az arcomnak,elkezdtem jobban érezni az ízeket az illatokat. több energiám lett, kevesebb alvás idő is elegendő volt ahhoz hogy kipihentebben ébredjek reggelente. reggelente fittebben ébredtem és keltem fel. Az első két hétben egy kétszer álmomban dohányoztam és szinte fel riadva ébredtem ,hogy ez most tényleg igaz vagy csak álmodtam,hogy dohányzom, mert én nem akarok rá gyújtani és akkor most mi is van ? dohányzom vagy nem, mert csak álmodtam? hát ilyen is volt az első 1-2 hétben. az első pár napban még az is elő fordult,hogy éjszakánként alvás közben fojt a nyálam rá a párnámra. (gondolom az elvonási tünet részeként ).

Drukkolok neked és csak továbbra is állj ki az elhatározásod mellet,hogy TE ELHATÁROZTAD !

kb. 20 év dohányzás utáni tapasztalataimról írtam.

Most 46 éves vagyok. Férfi.

Hajrá ! Én már most hiszek benned,hogy Te ! abba hagytad a cigizést,dohányzást.

2013. nov. 25. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
Hányás nálam nem volt, nem is ismerek olyat, aki leszokott és hányt volna! :) 3 és fél évig dohányoztam, lassan 2 éve, hogy letettem. MERT AKARTAM! Minden fejben dől el, ezt ne felejtsd, ha akarod, sikerül. Gondolj erre akkor is, mikor a kávédat szürcsölgeted, meg mikor a kollégáid dohányszagúak, és hívnak, hogy gyújtsatok rá. Nekem spec ez a 2 volt a legnehezebb. Az első nap olyan erősnek éreztem magam, mint még soha. A második nap valami furcsa hiányérzetem volt, persze ebből következik, hogy feszült voltam. A harmadik nap volt a fejfájós, és a negyedik naptól beálltam az erős emberek táborába. Azóta sportolok is, és nagyszerűen vagyok. És ha neked is sikerül - és miért ne sikerülne, hiszen fejben dől el - akkor joggal lehetsz büszke magadra! Nem fogok hazudni, nem lesz könnyű, de hidd el, csodás dolog függés nélkül élni!!!! Szívből szurkolok Neked! Menni fog, hidd el, erős vagy! 22/L
2013. nov. 25. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A barátodat sajnálom. Ki fogod készíteni. Pótcselekvésként folyton AZT akarod majd. Naponta ötször-hatszor.
2013. nov. 25. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Salx Narval ***** válasza:
30 éve dohányzom, nemrég kórházban töltöttem 2 hetet, én úgy voltam vele, hogy kívántam de ennél több hiánytünet nem volt. Ha annyira akartam volna megoldhattam volna, hogy rágyújtsak néha de úgy voltam vele, hogy próbára teszem magam.:D Annyit azért elértem, hogy már csak 10 szálat szívok naponta és ez elég is. Szerintem te sem mész falnak a hiányától.
2013. nov. 25. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Pár napig lehet nehezebb lesz aztán könnyebb:)
2013. nov. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!